İstanbul Tuvalet Tıkanması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

İstanbul Tuvalet Tıkanması 1 Ekim 2015

İstanbul Tuvalet Tıkanması

İstanbul tuvalet tıkanması sonucu oluşan arızalarda cihazlı müdahale yapılması gerekir. Tuvalet tıkanıklığı yaşam alanları için oldukça problem çıkaran tesisat arızalarıdır. Tuvalet tıkanıklığında yaşam alanları direkt olarak pislik taşması sorunu ile karşılaşır. Bu durum ise hiç kimse tarafından istenmeyecek bir durumdur. Tuvalet tıkanıklıkları bir anda olacak sorunlardan değildir. Tuvalet tıkanıklığı zamanla meydana gelir. Kullanıma bağlı olarak meydana gelen tıkanıklıklarda veya usta hataları sonucu oluşan tıkanıklıklarda acilen profesyonel yardıma ihtiyaç vardır. Çünkü insanlar genellikle tuvalet açma veya klozet açma işlemlerini tek başına yapabileceklerini düşünürler. Tıkanıklık açma profesyonel müdahale olmadan halledilebilecek bir sorun değildir. Tesisat tamiratlarında cihazlı sistemlere geçen tesisat firmaları su kaçağı bulma, tıkanıklık açma, kanal açma gibi işlemlerde tamamen bilgisayarlı robotlar kullanarak işlem yapmaktadır. Bu cihazlar ile yapılan işlemlerde garanti daha fazla olduğu gibi iş kalitesi de yüksek olmaktadır. Gerekli cihaz sistemine sahip olan tesisat firmaları tuvalet tıkanıklık açma işlemlerini şu şekillerde yapmaktadır.

  • Tıkanıklık açma çalışmalarında ilk önce yapılması gereken, tıkalı olan alanın bulunmasıdır. Bu alan bulununca yapılacak işlemler daha çabuk belirlenmekte ve sonuca daha çabuk ulaşılmaktadır. Su kaçağı bulma, kanal açma ve petek temizleme gibi işlemlerde bu cihazların kullanılması tamirat sürelerini oldukça kısaltmıştır.
  • Tıkalı olan alan bulunduktan sonra tıkanıklık açma robotları bu pislikleri boruların içinde parçalayarak binanın tesisat sistemlerinden dışarı atar. Tıkanıklık açma işlemleri sırasında hiçbir şekilde bir nokta kırılmaz ve inşaat alanları oluşturulmaz.
  • Tuvalet giderlerinde tıkanıklık açıldıktan sonra borularda yıkama yapılır. Bu yıkamaların yapılması büyük önem taşımaktadır. Çünkü tuvalet giderlerinde oluşan pislikler parçalandıktan sonra boru yüzeylerine yapışır ve orada birikinti oluşturmaya başlar. Borulardaki bu pislik artıklarını ve yağlanmaları gidermekle tuvalet giderinin bir daha tıkanmasının da önüne geçilmektedir.

Tuvalet Tıkanmasına Cihazlar İle Çözüm

İstanbul tuvalet tıkanması durumlarında kullanılan bu cihaz sistemleri ileri teknoloji ürünleri olması dolayısı ile % 100 garantili işler yapmaktadır. Çünkü tesisat borularının içinin görülmesi demek sorunun kaynağının da bulunması demektir. Sorunun kaynağını oluşturan etken bu sayede ortadan kaldırıldığı için bir daha tıkanıklık olmasının da önüne geçilmiştir. Kanal açma ve tüm tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan bu sistemler sayesinde tamirat ücretleri oldukça düşüktür. Çünkü tamirat sırasında hiçbir kırma dökme işlemi olmamaktadır. Bu inşaat alanlarının olmaması da hem usta için hem de ev sahipleri için büyük avantaj olmaktadır. Saatler içerisinde tüm tesisat problemleri halledilmekte ve garantili bir işlem uygulanmaktadır. Fakat tıkanıklık açma çalışmalarında hala eski çalışma yöntemini uygulayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmaları kancalı demirlerle veya pompa işlemleri ile tıkanıklığı açmaya çalışıyorlar. Fakat sorunun ilk nedenini göremedikleri için yaptıkları işlemlerin bir garantisi olmamaktadır. Aynı gider sistemi bir süre sonra tekrardan tıkanabilmektedir. Üstelik kullanılan bu yöntemler gider borusuna zarar verecektir. İstanbul tuvalet tıkanması sonucu başvurduğunuz tesisat firması cihaz kullanmıyor da bu yöntemleri uyguluyorsa kesinlikle işi hemen bırakmasını söyleyin. Çünkü tıkanıklık açayım derken, tüm gider borularını patlata bilir.  Boru patlağı sonucu da yaşam alanlarında daha kötü sonuçlar ortaya çıkar.

İstanbul genelinde hizmet veren Star Tesisat firması tıkanıklık açma ve kanal açma çalışmalarında tamamen cihaz sistemi kullanarak hizmet vermektedir. Tuvalet tıkanıklığı sonucunda verilen tuvalet açma hizmetlerinde Avrupa üretimi cihaz sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde de açılan tuvalet giderlerinde kullanıcı hatası olmaması durumunda hiçbir sorun ortaya çıkmıyor. Tamirat süresince de kırma dökme olmadığı için işlemler çok kısa sürelerde bitmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ