İstanbul Petek Temizliği - Cihazlı Petek Temizleme Firması İstanbul - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

İstanbul Petek Temizliği 10 Mayıs 2016

İstanbul petek temizliği; Kalorifer petekleri son yıllarda giderek tüm evlerde kullanılmaya başlandı. Isı için son derece önemli olan petekler evlerde toz gibi nedenler ile zamanla kir topluyorlar. Hassas yapılar olduğundan birçok ev hanımı da petekleri ev temizlerken temizlemeye çalışmıyor. Petek temizliği uzmanlık gerektiren bir iş olarak düşünülüyor. Geçekten enerji ve ısı verimi alabilmek için, zaman ve güçten tasarruf için petek temizliğini uzman kişilerin yapması gerekiyor. Bu nedenle petek temizliğinde Star tesisat olarak sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. İstanbul petek temizliği için devamlı olarak son teknoloji cihazlar ve kaliteli malzemeler ile petek temizliği yapıyoruz. İstanbul petek temizliği için firmamıza ulaşabilirsiniz.

İstanbul Petek Temizliği Nasıl Yapılır ve Neden Kirlenmektedir?

Kalorifer peteği temizlemeyi gerektirecek şekilde zaman zaman ciddi derecede kirlenir. Su ile çalışan sistemler olduğundan kalorifer peteklerinde kireçlenme olabilmektedir. Burada önemli olan kaloriferin iç kirlenmesidir. Kireçler zamanla birikerek kaloriferde yer yer tıkanmalara neden olur. Birde içerisine konun antifriz sıvıları ve toz ile birleşerek borularda tıkanmalara yol açabilir. Bu da su akışını azaltacağından kaloriferin ısını düşürecektir. Bazen de kirli su nedeniyle kaloriferlerde kir birikiyor. Firmamız İstanbul petek temizliği için teknolojik cihazlar ve petekler için üretilmiş özel kimyasal temizleyiciler ile petekleri temizlemektedir. Peteklerde biriken kireçle kirlenme olduğundan iç kısımdaki bu kirlenme tek başınıza temizlenemez. Bunun için uzman olan Meba tesisat firmamızdan kısa sürede yardım alabilirsiniz.

Petekler Isıtmıyor İse Problem Nedir?

Kalorifer petekleri büyüklüğü ve konumlandırıldığı yere göre evi ısıtma performansı gösterir. Eğer evi kendiniz yaptırıp kaloriferler yerleştirilirken orada yoksanız bunlar sizin elinizde olmayabilir. Fakat bunlardan başka birde peteklerin kirlenmesi nedeniyle ısınma problemi yaşanabiliyor. Peteklerin içerisinde suyun geçişini sağlayan borular bulunuyor. Isınan su borulardan geçerek sıcaklık veriyor. Kirli ve kireçlenen borular suyun geçişini ve ısı iletimini engelliyor. Bu nedenle ısınma sorunları oluşuyor. Meba tesisat olarak firmamızda çalışan deneyimli personeller ve ekipman ile ısınma sorunlarınızı tespit ederek kısa sürede petek temizliğinizi yapıyoruz. İstanbul petek temizliği yaparken kalorifer peteklerine hiçbir zarar vermeden gereksiz masrafa girmenizi önlüyoruz. Peteklerin alt kısmı, üst kısmı, yarısı ya da hiç ısınmadığında temizlik gerekebilmektedir. Ayrıca peteklerde hava oluştuğunda ısıtmayabilir.

İstanbul Petek Temizliği

İstanbul petek temizliği

Kalorifer Peteklerinin Havası Nasıl Alınmaktadır?

Petekler ısınmadığında kirlenme ile birlikte hava birikimi de gerçekleşmiş olabilir. Bu durumda peteklerdeki havanın alınması gerekir. Çünkü hava nedeniyle basınç değişir ve peteklerin bir kısmına su ulaşamaz. Bu da peteklerin o kısımlarının ısınmaması dolayısı ile evin yeterince ısınamaması anlamına gelmektedir. Bu durumda ortaya yüksek fatura ve soğuk geçen kış günleri gibi sorunlar oluşur. Meba tesisat firmamız ile İstanbul petek temizliği ve peteklerin havasını alma gibi işlemleri titizlikle kısa sürede yapmaktayız. Bu işlemlerde kalorifer sistemine ve evinize herhangi bir zarar vermemek için profesyonel bir ekiple çalışmaktayız. Kaloriferlerin kenarında bulunan noktalardan purjör anahtarı ve düz tornavida yardımı ile gerekli hava alınmaktadır. Fazla hava alınması yine ısınma sorununa neden olacaktır.

Petekleri Temizlemek İçin Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Kalorifer peteklerini temizlemek için profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Firmamız son teknoloji cihazlar ile petekte biriken kir ve kireçleri zarar vermeden temizlemektedir. Bunun yanında Meba tesisat olarak petek temizliğinde özel olarak hazırlanmış ve petekleri koruyucu nitelikte kimyasal temizlik malzemeleri kullanmaktayız. İstanbul petek temizliği için kullanılan bu malzemeler ile peteklerinizin kireçlenmesi daha uzun sürede gerçekleşecektir. Biriken kireçleri ve taşlaşmış olan kirleri temizlemek için teknolojik cihazlar kullanmaktayız. Petek koruma suyu ve kimyasallar ile kirler arıtılmakta ve kireç taşları borulardan özenle sökülmesini sağlıyoruz. Firmamızda ucuz ve işe yaramaz ürünler yerine petekler için özel tasarlanmış kimyasallar kullanılmaktadır.

Kalorifer Petekleri Temizlenmez İse Oluşacak Sorunlar Nelerdir?

Petekler temizlenmediğinde içerisinde kirli su nedeniyle çamurlaşma başlar. Ayrıca genelde suların kireçli olması nedeniyle kireçtaşları oluşur. Kir ve kireç birikerek boruları tıkar. Bu da suyun peteğin tüm noktalarına ulaşmasına engel olur. Isınan su peteğin her yerine ulaşmaz ise peteğin tamamı ısınmaz. Bu nedenle evinizde ısınma problemi ortaya çıkacaktır. Doğalgaz ile ısınıyorsanız daha fazla masraf ve enerji kaybı gelişecektir. İstanbul petek temizleme yapan firmamız peteğinizi kısa sürede temizleyerek ısınma problemine engel olacaktır. Bu da sizlerin daha rahat ısınmasını sağlar.

Kalorifer Peteklerinin Temiz Tutulması İçin Neler Yapılmalıdır?

Kalorifer petekleri bulunduğunuz yere göre gelen suların kirli olması nedeniyle zamanla çamurlaşmaya maruz kalmaktadır. Ayrıca ülkemizde kireçli sular nedeniyle sıcak suyun olduğu birçok nokta gibi petek boruları da kireçlenir. Bunu engellemek mümkün değildir. Fakat kirlerin kısa sürede temizlenmesi birikmeye neden olmayarak tıkanmaları ve ısı kaybını engeller. Bu nedenle petekleri temiz tutmak için düzenli aralıklar ile petek temizleme yaptırmalısınız. Firmamız İstanbul petek temizliği yaparak sizlerin ısınma problemi yaşamasına engel olmaktadır. Meba tesisat firmamıza düzenli aralıklar ile peteklerinizi temizletebilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ