Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir 14 Aralık 2015

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Sıhhi tesisatlardaki tıkanıklıklar benzer yöntem ve cihazlar aracılığıyla temizlenerek açılabilmektedir ancak her temizlik radyatör temizliği değildir.

Radyatör, dilimli ısıtıcı olarak da bilinmektedir. Yan yana birleştirilebilir özellikteki ısıtıcı bölümlerin toplamına radyatör adı verilir. Dökme demir, alüminyum ve çelik gibi malzemelerden üretilebilen radyatörler aynı zamanda da kullanılan malzeme isimlerine göre gruplandırılırlar.

Radyatörlerde oluşan tıkanıklıklar, korozyon, kireçlenme ve tortulaşma gibi sorunlar neticesinde ısı verimi düşmektedir. Isı verimini tekrar eski haline getirebilmek adına radyatörlerin ve sorun benzer sorunların olması halinde ısıtmaya bağlı diğer unsurların temizlenmesi gerekecektir. Farklı tesisat bölgelerinde oluşacak tıkanıklıklar genelde basit bir mantıkla yeterli donanıma sahip kişilerce kolaylıkla giderilebilmektedir. Ancak radyatör temizliği denildiğinde yalnızca kalorifer petekleri değil ona bağlı pek çok unsurun da gözden geçirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple tesisatlarda gerçekleştirilecek her temizlik radyatör temizliği değildir.

  • Peteklerin ısı veriminin düşmesi
  • Belirli noktalardaki kalorifer peteklerinin ısı vermemesi
  • Isıtmayı sağlayan tesisat unsurlarında tıkanıklık olması
  • Rutin temizlik ve kontrol gerçekleştirilmesi
  • Kombiden kaynaklanan tıkanıklık sorunlarında

radyatör temizliği yapılması söz konusudur. Radyatör temizliği çok kapsamlı bir çalışma gerektirdiği için gerek rutin kontrol amaçlı olsun gerekse bir tıkanıklık sonucu olsun bütün servis ihtiyaçları kesinlikle uzmanlar tarafından karşılanmalıdır. Aynı zamanda sorunların tekrarlanarak hiç istenmeyen zamanlarda arızaların ortaya çıkmaması için rutin kontrollerin önerilen aralıklarla yapılması çok önemlidir.

Radyatör temizlik işlemleri teknolojik cihazlar yardımıyla uzmanlar tarafından tıkanıklık giderici kimyasalın devir daim mantığıyla tesisata kazandırılması şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede bütün tesisatı dolaşan çözücü kimyasal bütün tıkanıklık unsurlarını ortadan kaldırabilmektedir. Bunun yanında radyatördeki havanın boşaltılması, varsa kombi ve su ayarlarındaki sorunların düzeltilmesi gibi ek işlemler de gerçekleştirilmektedir. Isıtma sistemine dahil olan bütün unsurlar gerekli kontrollerden geçerek temizlik işlemleri büyük bir titizlikle tamamlanır.

Bu işlemler evde kişilerin kendi imkanlarıyla üstesinden gelebilecekleri türden değildir. Ev uygulamaları olarak sunulan pratik yöntemler işe yarasa dahi kapsamlı ve uzun vadeli çözüm getirmeyeceklerdir. Dolayısıyla, her temizlik radyatör temizliği değildir ve gerekli temizlik uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ