Hela Tıkanması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Hela Tıkanması 28 Eylül 2015

Hela Tıkanması

Tuvalet ve klozetlerdeki tıkanmalar, belli bir müddet sonrasında tesisat borularında patlamalar yaşanmasına neden olur. Tuvalet açma ya da klozet açma işleminin tam tıkanma yaşanmadan yapılmasıyla böyle bir problem yaşamazsınız. Zamanında yapılan tıkanıklık açma işlemi, sizleri büyük tesisat maliyetlerinden kurtaracaktır. Hela tıkanmasının birçok sebebi olabilir. Önemli olan bu sebebin kameralı olarak tespit edilmesi ve sorunlu bölgeye gerekli müdahalenin yapılmasıdır. Firmamız, kameralı olarak boru içerisinde analiz yaparak sorunlu bölgeyi tespit etmekte ve sonrasında gerekli müdahalede bulunarak sorununuzu çözmektedir. Eski tesisat usulleriyle yapılacak tıkanmalara karşı müdahaleler, sizleri büyük masraflara sokacak ve oldukça fazla zaman kaybına neden olacaktır.  Teknolojinin son ürünü tesisat cihazlarımızla yaptığımız müdahalelerde ise büyük uğraşlar gerektirmeden sorun çözülecektir. Peki, hela tıkanmasının sebebi nedir? Hela tıkanmasının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Eskimiş binaların tesisat sistemleri her zaman sorun çıkarmaya gebedir. Vadesi dolmuş, eski teknolojiyle üretilmiş borulara sahip bu binalarda sık sık hela patlaması görülebilir.
  • Kalitesiz malzemelerden kurulan tesisat sistemlerinde de birkaç sene içerisinde hela patlaması görülmektedir.
  • Yanlış bağlanmış ya da yanlış açılarla birleştirilmiş tesisat sitemlerinde de gider basıncıyla birlikte çoğu zaman patlama ve çatlama görülebilir.
  • Tuvalet kağıtlarının tuvalet içerisine atılması, yine bir başka patlama sebebidir. Uzun vadede tıkanmalara neden olan kağıtlar, bir müddet sonra gider yolunu tamamen kapatmaktadır. Bu durum, borulara aşırı basınç yapmakta ve borularda çatlaklar oluşmaktadır.
  • Tuvalet ve klozet temizliğinde yanlış maddelerin kullanılması da patlama sebebidir.

Hela Tıkanmasını Açmak İçin Kimden Yardım Alınır?

Hela tıkanması meydana geldiyse yapabileceğiniz tek şey, bu işten anlayan kurumsal bir tesisat firmasından yardım almaktır. Cihazlı olarak çalışan bu firmalar, sorunu ve hangi bölgede oluştuğunu tespit ederek gerekli müdahalede bulunacaktır. Hela tıkanması, duvar içi bir bölümde de oluşabilir. Duvar içerisinde oluşacak tıkanmalarda rastgele duvarı kırarak müdahalede bulunmak fazladan maddi kayba yol açacaktır. Tahminle yapılacak bu işlemlerin yerine cihazlarla hizmet veren profesyonel firmalardan yardım almanız çok önemlidir. Binalarınızda kanal açma işlemini periyodik olarak yaptırmanız bu tarzda durumlarla karşılaşmanızın önüne geçecektir. Star tesisat olarak tıkanıklık işlemlerine anında müdahale ediyoruz ve birçok tesisat firmasının kullanmadığı basit, kesin çözüm üreten yöntemlerle sorununuzu kesin olarak bitiriyoruz.

Bina tesisat sistemlerinin periyodik olarak kontrol edilmesi çok önemlidir. Maalesef ülkemizde tesisat sitemlerine müdahale sadece problem sırasında yapılmaktadır ki bu da büyük meblağlar ödenmesine neden olmaktadır. Bunun yerine yılda bir defa yaptırılacak tesisat kontrolleri; varsa tuvalet tıkanıklığı açma, kanal açma vb. basit işlemlerle sonlandırılacak ve bu durum da uzun vadede büyük problemler yaşamınızı engelleyecektir. Basit bir tıkanıklık açma işleminin zamanında yaptırılmaması, ilerleyen dönemlerde maalesef ki tesisat sistemlerinin komple yenilenmesine varacak sonuçlar doğuracaktır. Star Tesisat, İstanbul’daki en iyi referanslara sahip firmadır. Bu kadar geniş bir referans yelpazesine sahip firmamız, düzenli çalışmalar yürüttüğü binaların tesisat sistemlerinde problemler yaşanmasının önüne geçmektedir. Gerekli bölgelere problemden önce zamanında müdahalede bulunan ekibimiz, büyük maddi kayıpların da önüne geçmektedir. Star Tesisat, İstanbul ve Türkiye’deki en iyi tesisat donanımına sahip firmadır. Firmamız, sahip olduğu cihazlarla tesisatların problemli bölgelerindeki sorunları anında teşhis edebilmektedir. Tesisat sektöründeki oldukça deneyimli ekibimizin yaptığı analizlerle problemleriniz en makul fiyatlarla çözüme kavuşturmaktadır. Star Tesisat’a İstanbul’un iki yakasından bütün mahallelerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul’un her noktasında şubesi bulunan firmamıza dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden kolayca ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ