Hela Tıkandı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Hela Tıkandı 28 Eylül 2015

Hela Tıkandı

Evinizde, iş yerinizde ‘‘hela tıkandı’’ problemiyle karşı karşıyaysanız yapmanız gereken iyi bir tesisat firmasından yardım almaktır. Tuvalet açma ya da klozet açma işleminin yapılmasıyla birlikte probleminiz son bulacaktır. Hela tıkanmasının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Size hizmet sunacak firmanın bu nedenleri iyi belirleyip buna göre çözümler üretmesi gerekmektedir. Tuvaletinizde yaşadığınız tıkanma problemine karşı dikkat etmeniz gereken eski usulde çalışan tesisatçı ya da tesisat firmalarından uzak durmaktır. Çünkü tıkanıklık için yapılacak tahminlere dayalı müdahale tesisat sisteminizde ve binada daha büyük tahribatlara neden olacaktır. Bu duruma karşı kameralı olarak tıkanıklıklara karşı çözüm sunan firmalardan destek almaya çalışmanız en doğru yol olacaktır. Tıkanma, herhangi bir cisimden kaynaklanabileceği gibi borularla alakalı da bir durumdan kaynaklanabilir. Kameralı olarak problemin analizi yapıldıktan sonra gerekli bölgeye müdahale etmek en doğru yoldur. Problem analizi yapılmadan uygulanacak müdahaleler, ilerleyen dönemlerde aynı tıkanma sorununu tekrar tekrar yaşamanıza neden olacaktır ve bu durum da sürekli olarak maddi kayıp yaşamanıza sebep olacaktır.

Hela Tıkanması Nasıl Açılır?

Helal tıkanmasına karşı birçok tesisatçı ya da firma farklı çözümler üretmekle birlikte bu sorunun en kolay çözüm yolu kameralı tespittir. Tıkalı tuvalete kendiniz kimyasallarla müdahale etmemelisiniz. Çünkü tıkanıklığı açmaya yönelik olarak kullanacağınız keskin kimyasallar, gider borularına zarar ve verebilir ve bu durum da daha büyük problemlere gebe olabilir. ‘‘Hela tıkandı’’ probleminde borular içerisine uzatılacak tesisat kamerası ile tesisat ekibi tıkanıklığa neden olan maddeyi ve tıkanıklığı meydana geldiği bölgeyi tespit edeceklerdir. Sonrasında tıkanıklığı açmaya yönelik olarak sebep olan maddeye göre gerekli cihazlarla müdahalede bulunulacaktır. Peki, ‘‘hela tıkandı’’ sorunu yaşamamak için ne yapmalı?

  • Tuvalet kağıtlarını kesinlikle tuvalet içerisine atmamalıyız ki tıkanıklıkların da en önemli sebeplerinden birisi budur. Çünkü, tuvalet kağıtlarının tamamı erimemektedir. Erimeyen parçalar zaman içerisinde tuvalet içerisinde birikerek tıkanıklığa sebep olmaktadır.
  • Saç, kıl, tüy gibi maddeleri tuvalet ya da klozete atmamalıyız. Bu türdeki maddeler kesinlikle erimiyorlar. Bu maddeler, tesisat sistemi içerisinde açının değiştiği bölgelerde kendilerine alan bularak birikiyorlar ve zaman içerisinde boru içerisinde tıkanıklığa neden oluyorlar.
  • Tuvalet kullanımı sonrasında bol su kullanmamak da yine tıkanıklıklara neden olmaktadır. Her tuvalet kullanımından sonra muhakkak bol miktarda suyu giderden akıtmalıyız. Su, tuvalet içerisindeki atıkların daha seri olarak tesisat sisteminden kanalizasyon sistemine atılmasını sağlayacaktır.
  • Yabancı maddeleri kesinlikle tuvalet içerisine atmamalıyız. Birçok insan gider boruları içerisinden geçerek yok olup gideceği düşüncesiyle birçok yabancı maddeyi tuvalete atmaktadır. Bu maddeler, borular içerisinde birikerek tıkanıklığa neden olabilir.

Tıkanıklık konusundaki en önemli nokta; giderlerden giden madde miktarında azalma görüldüğü an tesisat firmasına başvurulmasıdır. Kısmi olarak yaşanan tıkanıklığa uygulanacak tuvalet tıkanıklığı açma işlemi, tamamen tıkanmada yaşanacak problemlerin de önüne geçecektir. Tuvalet açma işleminin gerektiği zaman yapılmaması ise ilerleyen dönemlerde gider borularında çatlamalara veya anında oluşan patlamalara sebep olabilir. Star tesisat olarak tuvalet açma, kanal açma gibi işlemlerinizi teknolojik cihazlarımızla ve tesisat alanında deneyimli ekibimizle yürütüyoruz. İstanbul’un birçok noktasında şubesi bulunan firmamıza, hem Anadolu hem de Avrupa yakasından istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Haftanın 7 günü, günün her saati hizmet veren Star Tesisat, İstanbul’un en donanımlı ekipmanına sahip tesisat firmasıdır. Rakiplerine oranla daha makul fiyatlarda daha kaliteli hizmeti sunan firmamız, tıkanıklık konusunda yaşadığınız problemlere kati çözümler sunmaktadır. İletişim kanallarımız aracılığıyla firmamıza dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ