Hela Su Kaçırıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Hela Su Kaçırıyor 1 Ekim 2015

Hela Su Kaçırıyor

Eskimiş tesisat sistemleri, yanlış bağlantılı borular, borularda meydana gelen aşınmalar başta olmak üzere birçok sebep tuvaletlerde su kaçağına neden olabilir. Tıkanıklık açma işlemlerinin gerektiği zaman yapılmaması bu kaçakların en büyük sebebidir. Tuvalet açma işleminin yapılması için birçoğumuz tuvalette tam anlamıyla tıkanmanın olmasını bekleriz. Aslında bu çok yanlış bir harekettir. Tuvalet ve klozetlerdeki tıkanmaların hissedilmeye başlanmasıyla birlikte profesyonel bir tesisat firmasına başvurmak gerekmektedir. Tıpkı tuvaletlerdeki gibi klozetlerde de klozet açma işleminin yapılması önemlidir. Peki, tuvalet borularının su kaçırmasına sebep olan tıkanmalar neden kaynaklanır? Tıkanmaların sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yanlış tesisat bağlantıları tıkanma sebeplerinden bir tanesidir. Doğru açılarla, gerekli boruların bağlanmaması sonucunda tuvalet gider borularında yaşanan tıkanmalar sık rastlanan bir durumdur.
  • Eskimiş tesisat sistemleri bir diğer tıkanma sebebidir. Eski yapılardaki ömrünü doldurmuş, gerekli bakımları yapılmamış tesisat borularında su kaçakları görülebilmektedir.
  • Tuvalet ve klozetlere atılan tuvalet kağıtları da tıkanmaların başlıca sebeplerinden bir diğeridir. Millet olarak belki de en yanlış alışkanlıklarımızdan birisi de tuvalet kağıtlarını tuvalet giderlerine atmamızdır. Boru içerisinde erimeden biriken tuvalet kağıdı parçaları, bir müddet sonra boru içerisinde tıkanmalara sebep olmaktadır.
  • Tuvalet ve klozet temizliğinde kullanılan borulara zararlı kimyasallar da su kaçaklarına neden olmaktadır. Bu durum, tıkanmadan ziyade boruları tahrip etmekte ve bunun sonucunda da borularda su kaçakları meydana gelmektedir.
  • Tuvalet ve klozetlere atılan saç, kıl, tüy gibi yabancı maddeler de tıkanma sebebidir. Bu maddeler erir bir özelliğe sahip olmadıkları için boru içerisinde birikerek uzun vadede tıkanma sonucu doğurmaktadır.

Hela Su Kaçağı Tamiri

Helalardaki su kaçaklarının tamirinde profesyonel bir tesisat firmasından destek almak şarttır. Hela su kaçırıyor probleminde öncelikli olarak kaçağın hangi noktada olduğunun tespit edilmesi çok önemlidir. Açık borulardaki kaçağın tespiti ve tamiri kolay olmakla birlikte duvar arkasındaki borularda kaçak bölgesinin tespit edilmesi ve tamiri oldukça zordur. Duvar içlerindeki boruda kaçak varsa bu sorunun çözümü için kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalara danışmak gerekmektedir. Hela su kaçırıyor probleminde eski usul çalışan bir tesisatçıdan yardım alırsanız rastgele, tahminle yapılacak duvar kırma işlemleri çok daha büyük problemlerle baş etmenize neden olabilir. Bu sebeple, su kaçağı tespitini duvar kırma işlemi yapmadan tespit eden firmaları tercih etmelisiniz. Duvar arkasındaki kaçak olan bölge tespit edildikten sonra duvarın sadece küçük bir bölümünden delik açılarak kaçak sorunu çözülebilir. Hela su kaçaklarının sebeplerinden birisi de binaların kanallarındaki tıkanıklıklardır. Bu sebeple bina çıkışlarındaki kanallarda kanal açma işleminin yapılması çok önemlidir.

Tıkanıklık açma işlemlerinizde daima yeni sistemlerle çalışan tesisat firmalarından destek almalısınız. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan yeni sistemler,  binada daha az tahribat yaparak sorunun çözülmesine olanak sağlamaktadır. Bu durum da sizi hem maddi kayıptan kurtarmaktadır hem de zaman kaybını önlemektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda alanında uzman ekibimiz, sizleri hem maddi kayıptan hem de zaman kaybından kurtaracak nitelikte donanıma sahiptir. Donanımlı ve oldukça tecrübeli ekibimizden tuvalet açma, kanal açma gibi işlemlerin uygulanması için istediğiniz zaman destek alabilirsiniz. Star Tesisat olarak sizlere makul fiyatlarla en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Sektördeki onlarca yıllık tecrübemiz, sizlerin yapılarındaki tesisat problemlerinin çözümünde en büyük referansımızdır. İstanbul’daki tesisat firmaları arasında en donanımlı ve en tecrübeli ekibe sahip firmamıza, İstanbul’un bütün ilçe ve mahallelerinden istediğiniz zaman irtibat numaralarımız aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ