Hela Patladıysa Ne Yapılmalı? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Hela Patladıysa Ne Yapılmalı? 28 Eylül 2015

Hela Patladıysa Ne Yapılmalı?

Hela patlaması çeşitli sebeplerle birlikte birçok binada sık sık karşılaşılan bir durumdur. Bu sorunun oluşmasının en temel sebebi gider borularında meydana gelen tıkanıklıklardır. Tıkanıklık açma işleminin zamanında uygulanması bu problemin oluşmasını engelleyecek ve bizi daha büyük masraflardan kurtaracaktır. Tuvalet açma işleminin uygulanması için gider borularında tam tıkanıklığın oluşmasını beklemek en büyük hatadır. Giderlerinizdeki atıklarınızın geç gittiğini fark ettiğiniz an bir tesisat firmasından yardım almanız gider borularınızda meydana gelebilecek patlamaları önleyecektir. Aynı durum klozetler için de söz konusudur ve aynı durumda klozet açma işlemini zamanında uygulatmanız büyük zararların önüne geçecektir. Peki, hela neden patlar? Bunun birkaç sebebi vardır:

  • Binalardaki eskimiş tesisat sistemleri ömrünü doldurduğunda borularda patlamalar ve çatlamalar görülebilir. Her ürünün bir kullanım süresi olduğu unutulmamalıdır, aynı durum tesisat boruları için de geçerlidir. Tesisat sisteminde yeniliğe gitmek, çok zor ve maliyetli olduğu için birçok bina bu yenilemeyi tercih etmez. Böylece oldukça yıpranmış, ömrünü doldurmuş borularda patlamalar olur.
  • Tuvalet ve klozetlere atılan yabancı maddeler ve tuvalet kağıtları zaman içerisinde tıkanıklıklara neden olabilir. Tıkanıklık da bir süre sonra boru çatlamasına ve nihayetinde patlamaya sebep olur.
  • Yeni binaların tesisat sistemlerinde de boru patlaması ve çatlaması sık karşılaşılan bir durumdur. Kalitesiz malzeme kullanımı ya da yanlış tesisat bağlanması bu durumun en temel sebebidir.
  • Tuvalet ve klozet temizliğinde kullanılan kalitesiz ya da amaca uygun olmayan kimyasallar da tesisat sistemine zarar vermektedir. Birçok tesisat borusunun sert plastikten yapıldığı unutulmamalıdır. Kimyasalın plastiği yakıcı ya da benzeri tahrip edici etkisi tesisatta patlamaya neden olmaktadır.

Hela Patladıysa Kimden Yardım Alabiliriz?

Tıkanıklıklara zamanında müdahale edilmemesiyle birlikte ‘‘hela patladıysa ne yapılmalı?’’ sorusunu sorarız. Helalarda meydana gelen patlamalar sonrasında yapılacak tek şey işinin ehli bir tesisat firmasından yardım almaktır. Zamanında uygulanmayan kanal açma işlemi sonrasında oluşan patlamaların nerede olduğu, nasıl olduğu gibi tespitler yapıldıktan sonra gerekli müdahaleler firma tarafından yapılır. Özellikle duvar içerisinde meydana gelen patlamalarda duvarı kırmadan patlak bölgenin tespit edilmesi sizi hem zaman kaybından hem de maddi kayıptan kurtaracaktır. ‘‘hela patladıysa ne yapılmalı?’’ sorusunun en doğru cevabı bu sebeple doğru tesisatçıyı bulmaktır. Duvarı kırmadan kaçak tespiti yapan firmalardan yardım almaya çalışın. Firmanın cihazla yapacağı tespit sonrasında duvarın içerisindeki borunun sadece sorunlu bölgesine müdahalede bulunulacaktır. Eğer cihazlı hizmet veremeyen kişi ya da firmalarla patlak bölge tespiti yapmaya kalkılırsa duvarınızın birçok noktasında tahribat oluşturulacağını unutmamalısınız.

Star tesisat olarak profesyonel kadromuzla tuvalet ve klozetlerinizde yaşadığınız problemlere karşı sizlere kalıcı çözümler üretiyoruz. Teknolojinin en son ürünü cihazlarla tıkanıklık açma işlemi yaparak problemli bölgeyi kameralar aracılığıyla belirliyoruz ve sonrasında gerekli müdahalede bulunuyoruz. Zamanında uygulanan tuvalet açma işlemi, tuvaletlerinizin ve klozetlerinizin giderlerinde hela patlaması gibi problemler yaşamanızı engelleyecektir. Tesisat alanında destek alacağınız profesyonel tesisat firması, kameralı yöntemle boru içerisindeki tıkanıklığın sebebini belirleyebilir. Bunun yanında duvar arkasında yani açıkta olmayan ve boru çatlaklarının zor belirleneceği bölgeler de yine cihazlar yardımıyla kolayca bulunabilir. Tuvalet tıkanıklığı açma işleminde en iyi cihazlarla size hizmet saunan firmamız, kanal açma işlemi uygulayarak helanızdaki patlamaların önüne geçer. Star tesisat, tuvalet giderlerinde oldukça deneyimli ekibiyle İstanbul’un bütün ilçe ve mahallelerinde günün her saati ve haftanın her günü sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktadır. İletişim kanallarımız aracılığıyla istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ