Hela Patladı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Hela Patladı 21 Eylül 2015

Hela Patladı

Hela patladı gibi bir sorun ile karşılaştıysanız bu geç kalınmış bir tuvalet tıkanıklığıdır. Tıkanıklıkların son aşaması patlamadır. Patlamadan kasıt ise pisliklerin geri tepmesidir. Tıkanıklık açma işlemlerinde yanlış uygulamalar da hela patlamasına neden olmaktadır. Özellikle de tıkanıklığı açmak için pompalama veya gider borusunun içine demir çubukların sokulması helalarda patlama meydana getirmektedir. Her tıkanıklık sorunu sadece makineli ve cihazlı sistemler ile bulunmak zorundadır. Nasıl su kaçağı bulma işlemleri için akustik dinleme cihazları kullanılıyorsa, tıkanıklık açma işlemlerinde de robotlar kullanılmaktadır. Gider borularında pompalama işlemi yaparsanız eğer, pislikler birbirine kenetlenerek taş sertliğinde olacaktır. Borunun içindeki bu sertlik ise boruya baskı uygulayacak ve borunun patlamasına neden olacaktır. Diğer bir yanlış uygulama ise borunun içine sokulan metal teller olmaktadır. Metal teller ile pislikler çekilerek tıkanıklık açmaya çalışılır. Fakat bu çekme işlemlerinde metal tel boruya sürtünecektir. Bunun sonucunda ise boruda delinmeler meydana gelir. Tıkanıklık açma çalışmalarında bu tür işlemler son derece sıkıntılı durumlar oluşturmaktadır. Hela patlaması sürecine kadar pis kokuların oluşması, suların gitmemesi ve pisliklerin klozet içinde kalması gibi belirtiler vardır. Bu belirtileri dikkate alarak hemen profesyonel bir tesisat firmasından destek alınmalıdır.

  • Profesyonel tesisat firması tıkanıklık açma işlemlerinde de kırma dökme yapmadan, aynı kanal açma ve su kaçağı bulma işlemlerinde olduğu gibi hela patlamasına da çözüm bulacaktır.
  • Tıkalı olan ve taşma gösteren tuvalet gider borusunun içine tıkanıklık açma robotları gönderilir ve pislikler parçalanarak tesisat sistemlerinin dışına atılır.
  • Tıkanıklık açma işlemlerinde tıkanıklık oluşturan pisliklerin itilmesi veya çekilmesi son derece tehlikeli durumlar oluşturur. Bu yüzden robotları bu pislikleri itme veya çekme yapmadan en ufak parçalar halinde parçalayarak yapının tesisat sisteminin dışına atar.
  • Tıkanıklık problemi çözüldükten sonra ise kanal içinde tazyikli su makineleri ile yıkama yapılır ve tüm yağlanmalar ile pislik kalıntıları temizlenir.
  • Tıkanıklık açma işlemlerinden sonra kullanıcı hatası olmaması durumunda yapılan tüm işlemler garantili işlemler olmaktadır. Uzun yıllar garanti sağlayacak ve asla böyle bir durumla karşılaşmamanızı sağlayacaktır.

Hela Patladı Diye Telaş Etmeyin Tesisat Firması Seçiminde Yanlış Karar Vermeyin

Profesyonel tesisat firmasından hela patladı diye yardım istediğinizde size bu şekilde kaliteli bir hizmet sunacaktır. Fakat cihaz kullanımı olmayan ve profesyonel hizmet kalitesini benimsememiş olan bir tesisat firması bu hizmette biraz yetersiz kalacaktır. Çünkü bu işlemlerin tamamı tesisat teknolojilerinin imkânları ile yapıldığı zaman kaliteli ve sorunsuz olarak halledilmektedir. Diğer şekillerde yapılan tesisat çalışmaları ise birkaç aylık çözüm sunacaktır. Böyle cihaz kullanımı olmayan bir firmadan yardım aldığınızda şansınız varsa eğer, boru patlağına neden olmadan pislikleri iterek biraz daha gider borusunun kullanılmasını sağlayacaktır. Fakat genelde bu şansı yakalayamayan hanelerde ise boru patlaması kaçınılmaz oluyor. Her tesisat arızasında olduğu gibi hela patladı yardımlarında da teknolojik alt yapısı sağlam olan tesisat firmalarının tercih edilmesi her zaman yarar sağlayacaktır. Kanal açma işlemlerinde, su kaçağı bulma işlemlerine kadar her tesisat tamiratı cihazlarla en kolay şekilde yapılırken neden zor olan yolu seçesiniz ki?

Yukarıda da altının çokça çizildiği kanal açma, su kaçağı bulma ve tıkanıklık açma tamiratlarının dışında, yapılardaki tüm tesisat problemlerinde cihazlı ve makineli hizmet veren lider firma, Star Tesisat firması tesisat işlemlerinde en büyük destekçiniz olacaktır. Cihaz kullanımı olan tamiratlar sayesinde fazla zaman kayıpları yaşamayacak, bu zaman kısıtlığından dolayı az tamirat bedelleri ödeyecek ve yapılan her işlemde uzun yıllar firma garantisi sağlayacaksınız. Bu kadar karlı ve avantajlı tesisat tamiratları ile hem tesisat sistemleri hem de yapılar korunmuş olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ