Hela Neden Patlar? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Hela Neden Patlar? 28 Eylül 2015

Hela Neden Patlar?

Tıkanıklık açma işleminin zamanında yapılmamasıyla beraber başımıza gelen en büyük sorunlardan birisi de hela patlamasıdır. Tuvalet açma işleminin tıkanıklık oluştuğunda yapılmamasıyla birlikte tuvalet borularında çatlamalar ve bunun sonucunda da patlamalar olur. Aynı sorun, klozetlerde de yaşanmaktadır. Klozetlerde de oluşan tıkanıkların zamanında klozet açma işleminin yapılmamasıyla birlikte patlamalara dönüştüğü görülür. Tuvalet ve klozetlerinizdeki giderlerin akış hacminde bir azalma gördüğünüzde hemen bir tesisat firmasına başvurmanız çok önemlidir. Az miktarda tıkanıklığı fark edilmesi sizi patlama sorunundan büyük ölçüde kurtaracaktır. Tuvaletlerde meydana gelen patlamaların başlıca sebepleri şunlardır:

  • Siteye atılan tuvalet kağıtlarının zaman içerisinde borular içerisinde birikmesi tıkanıklıklara sebep olacaktır. Bu tıkanıklık tamamen akışı kesmeye başladığı andan itibaren borulara binen yük miktarı da oldukça yükselecektir. Boruların maruz kaldığı basınç anlık boru patlamalarına neden olacaktır.
  • Tuvalet ve klozet temizliğinde kullanılan kimyasallar borulara zararlı maddeler içerebilir. Boruları tahriş edecek içeriklere sahip kimyasallar, borularda patlamalara ve çatlamalara sebep olacaktır.
  • Binaların eskimiş tesisat sistemlerinde de hela patlaması sık rastlanan bir durumdur. Oldukça uzun süredir bakımı yapılmamış ya da değiştirilmemiş borular ömrünü doldurduğu an artık daha fazla gider yükü kaldıramayacak ve birleşim noktalarından patlayacaktır.
  • Yeni bir tesisat sistemine sahip olmak da hela patlaması yaşamayacağını anlamına gelmez. Acemice döşenmiş, tesisat mantığına aykırı birleşimler de hela patlamasına neden olabilir.
  • Kalitesiz tesisat borularından oluşan tesisat sistemlerinde de patlamalar ve çatlamalar yaşanabilir.

Hela Patlamasına Karşı Ne Yapılabilir?

Helalarınızdaki patlama risklerine karşı ‘‘hela neden patlar?’’ sorusunu soruyorsanız, borulardaki patlamaları önlemeyi amaçlıyorsanız şu tavsiyelere uymanız gerekmektedir:

  • Öncelikle eskimiş tesisat sistemlerinizi profesyonel bir tesisat firmasının denetiminden geçirtmelisiniz. Firmanın risk analizi doğrultusunda değişim önersinde bulunacağı tesisat bölümlerinde değişikliklere gitmelisiniz.
  • Giderlerdeki giden atık miktarında bir düşüş görüyorsanız kanal açma işlemi yaptırmalısınız. Kanaldaki tıkanma doğrudan hela borularında patlamalara neden olacaktır.
  • Tuvaletlerinize kesinlikle kağıt vb. erimesi zor maddeler atmamalısınız. Bu maddeler zaman içerisinde birikerek borularınızda tıkanmalara ve bunun sonucunda boru çatlamalarına ve de patlamalarına neden olacaktır.
  • Yeni bir binaya tesisat sistemi kurduruyorsanız mutlaka işinin ehli bir tesisatçı firmadan destek almalısınız. Bunun yanında tesisat sisteminizde kaliteli borular kullanmalısınız.
  • Tuvalet ve klozet temizliğinde kaliteli ve amaca uygun temizlik maddeleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Bu 5 madde ‘‘hela neden patlar?’’ sorununun kesin çözümlerini sunmaktadır. Bu kurallara kesin olarak uyduğunuzda gider sistemlerinizde kesinlikle bir problem yaşamazsınız.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi zamanında yapılırsa tuvaletlerinizde herhangi bir patlama yaşamazsınız. Zamanında yapılan tıkanıklık açma uygulaması sayesinde hem tesisat sisteminizin boruları uzayacaktır hem de büyük maddi kayıplar yaşamanızın önüne geçilecektir. Tuvalet açma işlemi, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi giderden akan madde miktarında bir azalma görüldüğü an yapılmalıdır. Star Tesisat olarak tuvalet ve klozetlerinizdeki tıkanıklıklara karşı deneyimli kadromuzla sizlere hizmet sunmaktayız. Binanızdaki her türlü tesisat sorununa en kolay çözümleri en uygun fiyatlarla sunan firmamız, İstanbul’daki birçok özel şirketin de tesisat işlerindeki çözümlerini üretmektedir. Oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahip olan Star Tesisat, en kaliteli hizmet en uygun fiyatlarla sunmayı prensip haline getirmektedir. Yüzlerce, hatta binlerce lira harcayarak eskimiş usullerle yaptıracağını tesisat işlemleri, tekrar tekrar problem olarak karşınıza çıkacaktır. Bizlere İstanbul’un bütün bölgelerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Star Tesisat, İstanbul’un her yerinde dilediğiniz vakit sizlere hizmet sunmaktadır. Tek yapmanız gereken telefon yoluyla bize ulaşmak.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ