Gökalp Su Kaçağı Tespiti, Gökalp Su Kaçağı Tespit Etme - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Gökalp Su Kaçağı Tespiti 8 Mart 2016

Gökalp Su Kaçağı Tespiti

İstanbul gibi büyük bir metropol’de yaşamak, yorucu olduğu kadar stresli bir duygu hali içermektedir. Gün boyunca oradan oraya koşturmak, eve vardığımızda bütün etkisini göstermektedir. Birçok şey çıkıverir aklımızdan. Bu durum bazen ihmalkarlığı da beraberinde getirmektedir. Yaşadığımız evin içinde neler oluyor? Buna bile odaklanamıyoruz. Sıkıntılar ve problemler adım adım ilerliyor ama biz farkında olamıyoruz. Bununla ilgili bir çok seçenek sunulabilir;

  • Tesisat problemleri
  • Dökülen sıvalar
  • Nem
  • Zeminde yaşanan sıkıntılar

ama bunların arasında çok sinsi bir düşman var; Su kaçağı

Su Kaçağı nasıl oluşur?

Evlerimizin gizli çilesi Su kaçağı nasıl oluşur? Derseniz. Duvarların içerisinde tesisatlarımıza bağlı olan borular, zaman içerisinde yüksek basınç sebebiyle zarar görmektedirler. Bu zarar sonucunda zayıflamakta ve sızıntıya neden olmaktadırlar. Su kaçağı oluşumunda en önemli durum tespit aşamasında gerçekleşmektedir. Erken yada geç tespit edilmesi problemin boyutları açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Gökalp Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı belirleme teknikleri nelerdir?

Su kaçağı oluşumdan sonra dikkat edilmesi gereken Gökalp su kaçağı tespiti işlemi konusunda zaman içinde büyük bir yol kat edilmiştir. Eskiden ağır maddi yükler gerektiren kırım işlemleri gerçekleştirilmekteydi. Fakat artık daha kolay ve kesin çözümler halkın hizmetine sunuluyor. Gökalp su kaçağı tespiti belirlemek için kullanılan metodlar? Sorusuna cevap ise şöyle ifade edilebilir;

  • Islaklığın en yoğun olduğu bölge göz ile tespit edilebilir. Aynı zamanda Nem Ölçer kullanılarak tespit edilen bölge kırılarak kaçak yer bulunabilir
  • Tesisat içerisinde ki borulara basınç verilerek ses aracılığı ile kaçak bulunabilir. Ancak bunun için profesyonel malzemeler kullanılması gerekmektedir. (Basınç makinası, dinleme cihazı, kamera gibi)
  • Boruya basınçlı su gönderilerek, yine ses aracılığı ile tespit yapılabilmektedir.
  • Kameranın borunun içerisine yerleştirilmesi işlemi ile  su kaçağı tespit çalışması yapılmasıda seçenekler arasındadır.
  • Boruya sıcak su verilmek sureti ile termal kamera tespiti işlemi yapılabilir. Bu tespit sırasında termal kamera görüntüsü kırmızı olarak yansımaktadır. Kaçak olan yerde ise kırmızı rengi bölgelere yayılmış bir durumdadır.

Su kaçağı belirlemeleri nerede yapılabilmektedir?

Bu hizmetler bütünüyle İstanbul ili ve çevresi olmak üzere, Zeytinburnu ilçesini de kapsamaktadır. Gayet kaliteli ve güvenli işlemler sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ