Gider Borusundan Su Geliyor Geri Tepiyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Gider Borusundan Su Geliyor Geri Tepiyor 14 Aralık 2015

Gider Borusundan Su Geliyor Geri Tepiyor

İnsanların başına gelip de en nefret ettikleri olay gider borusundan su geliyor ve geri tepiyor sorunudur. Bu durumda giderlerin tıkandığı düşünülür. Gider borusunda su geldiği gibi müthiş bir koku da ortalığı kaplar. Bu durumda neler yapılabilir.

  1. Hemen bir marketten veya nalburdan katı veya sıvı su gideri açacak kimyasal almaktır.
  2. Eğer bu şekilde gider açılmazsa su tesisatı yapan birisini çağırmaktır. Bu tamirci önce bir tel yardımıyla gideri açmaya çalışacaktır.
  3. Eğer açılmadıysa bu sefer tahmini olarak tıkalı olan alanı kıracak ve tıkalı olan yeri bulduğunda o bölgedeki boruyu değiştirecektir. Bu işlemde boruyu bulmak için çok küçük alan kırılabileceği gibi, çok büyük bir alan da kırılabilir. Bu durumda tesisatımız tamir edilse bile geriye tamir edilecek bir kazı alanı kalır.
  4. Bu durumda en akıllıca hareket su kaçağı tamiri yapan bir firmadan yardım almak olacaktır. Gider borusundan su geliyor geri tepiyor diyerek sorunumuzu firmaya bildirdiğimizde, onlar gelip tıkalı bölgeyi inceledikten sonra ne gibi bir işlem uygulayacaklarını bilirler. Bu işlemi yapmadan önce sizin de onayınızı aldıktan sonra işleme başlarlar.
  5. Gider borusundan su geliyor geri tepiyor arızasını tamir etmek için büyük bir ihtimalle gider borusuna salınacak kamera ile tıkalı alan tespit edilir.
  6. Bundan sonra eğer tıkanıklık kimyasal ile açılmıyorsa kameranın bulunduğu uca tıkanıklığın durumuna göre, delici veya kesici bir alet yerleştirilerek tıkanıklık açılır.

Giderlerdeki tıkanıklık kimyasal ile açıldığında, bir tel yardımıyla açıldığında veya kameralı sistemle açıldığında kırma işlemi yapılmayacağından, daha sonra meydana gelebilecek kırma veya delme işlemiyle oluşabilecek tadilata da gerek kalmaz. Bu da bizim maddi yönden kazancımız olur. Ancak kırma veya delme işlemi yapılırsa, tıkanıklık açıldıktan sonra ortaya çıkacak tadilat işi bizi epeyce zorlayabilir. Üstelik eğer kırma işlemi yapılan bölümde fayans, seramik gibi malzemelerin aynısını bulmak da zor olacaktır. Eğer aynısını bulamaz isek fayans veya seramiklerin hepsini değiştirmek zorunda da kalabiliriz. Bu da bizim oldukça maddi kayba uğramamıza neden olabilir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ