Gider Boruları Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Gider Boruları Açma 14 Aralık 2015

Gider Boruları Açma

Çağımızın bilgi, teknik ve deneyim noktasında gelinen noktada pek çok probleme hızlı ve etkili çözümler bulunabildiği gibi gider boruları açma sorunlarında da kısa sürede verimli sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Su, en temel yaşam kaynaklarımızdan biri olarak günümüzde yaşadığımız her noktaya mevcut tesisatlar aracılığıyla ulaştırılabilmektedir. Yerleşim alanlarında kullanılan bu sular;

  • Temiz su
  • Atık su

olarak sınıflandırılarak bu sınıflandırmaya uygun şekilde tesisat döşemesi yapılmaktadır. Temiz sular evlere ve iş yerlerine kaynak noktalardan hiç kullanılmadan gönderilen sulardır. Atık sular ise mutfak, banyo ve tuvaletler başta olmak üzere çeşitli kullanım aşamalarından geçtikten sonra arıtılmak üzere yerleşim alanı dışına gönderilen sulardır. Dolayısıyla, insan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit edebilecek içeriklere sahip olan kirli suların en kısa yoldan sorunsuz bir şekilde yaşam alanlarından tasfiye edilmesi çok önemlidir.

Atık suların tasfiyesini sağlayan borulara gider boruları denilmektedir. Gider borularında oluşacak herhangi bir kaçak veya tıkanıklık, problemin vuku bulduğu yaşam alanlarında ciddi rahatsızlıklara ve sağlık sorunlarına sebep olabilecektir. Aynı zamanda gider noktasında oluşacak bir tıkanıklık temiz suyun kullanım alanını da daraltarak insanları zor durumda bırakacaktır. Gider boruları açma noktasında etkili yöntemler geliştirilmesi bu kapsamda önem arz eder.

Boruların tıkanmayacak şekilde yapılandırılması sıhhi tesisat mühendisliğinin konusu olmakla birlikte, tıkanıklık ve kaçakların oluşması durumunda profesyonel hizmet firmaları devreye girmektedir. Su kaçağı tespit firmaları olarak isimlendirilen bu firmalar her türlü tesisat sorununa müdahale etme kapasitesine sahiptirler. 7/24 hizmet anlayışıyla mümkün olan her noktaya ulaşmaya gayret ederek, yaşam standartlarını olumsuz manada etkileyen su kaçak ve tıkanıklık problemlerine zamanında müdahale edebilmektedirler. Sorunların uygun maliyetlerde kesin olarak çözülmesini de müşterilerine garanti ederler.

Ancak atık su kanallarındaki sorunların nelerden kaynaklandığını bilmek de en az gider boruları açma yöntemleri kadar önem arz etmektedir. Bugün yaşanılan sorunların büyük çoğunluğunun kullanıcı hatalarından kaynaklandığı düşünüldüğünde kişilerin de bir takım sorumluluklar almaları gerekmektedir. Bu kapsamda, gider noktalarına yabancı cisimlerin atılmaması ve tıkanıklıkların belirli aralıklarla yapılacak kontroller vasıtasıyla önlenmesi gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ