Gider Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Gider Açma 21 Ekim 2015

Gider Açma

Evlerimizde ve iş yerlerimizde bulunan tuvalet, mutfak gibi alanlarda bulunan gider boruları yaşantımızı daha kolay hale getirmemize yardımcı olur. Gider borularında çeşitli nedenlerden dolayı tıkanıklıklar meydana gelebilir. Tuvaler, banyo ve mutfak alanlarındaki giderin tıkanma nedenleri. Tuvaletleri kullanan insanlar bilinçsiz bir şekilde yabancı maddeleri gider borularına atar. Yabancı maddeler gider borularında tıkanmalara neden olur. Bu maddeler genellikle selpak, gazete kağıdı, çocuk bezi, sigara izmariti ve peçete gibi maddelerdir. Tuvalet tıkanıklıklarında çoğunlukla sigara izmaritiyle karşılaşılır. Zararsız olarak görülüp gider borusuna atılan sigara izmariti suda açılır ve gider borularına yapışır. Atılmaya devam edildikçe birikerek tıkanıklıkların oluşmasına neden olabilmektedir. Mutfak alanlarında yağlar ve yemek atıkları, banyolarda kıllar ve saçlar tıkanıklıklara sebep olabilmektedir. Yaşadığımız yerlerde oluşan tıkanıklıklarda gider açma hizmetini kaliteli firmalardan almak çok önemlidir. Gider açma işleminde profesyonel firmalar modern cihazlar kullanmaktadır. Gider açma işlemleri eski usullere nazaran daha kısa sürede ve daha ucuza olmaktadır. Modern aletlerle yapılan gider açma işlemlerinde tamirat yapılan yere zarar gelmemektedir. Dünya çapında kullanılan makineler sayesinde yapılan işlem kaliteli gerçekleşir. Çeşitli gider açma işlemelerinde kullanılan makineler:

  • Temiz su tesisatlarında meydana gelen sorunlar için akustik dinlemeli cihazlar kullanılır.
  • Pis su tesisatlarındaki oluşan sorunlarda kaçaklar ve tıkanıklıklarda kameralı görüntülü cihazları kullanılır.
  • Kalorifer tesisatlarında meydana gelen sorunların çözümü için ısı karşı dayanıklı üretilmiş olan termal kameralı cihazlar kullanılır.
  • Geniş lanlarda oluşmuş kaçak ve tıkanıklıkların çözümü için dedektörlü cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar bahçe sulama alanlarında ve şehir alt yapı sistemlerinde kullanılır.

Gider  Açmada Makinenin Önemi

Pimaş açma işlemeleri eski usulle yapılırsa evlere büyük zararlar gelebilmektedir. Özellikle tıkanıklık işlemlerinde tespit yapmak için kırma ve dökme gerçekleşir. Tespit bölgesi bulunana kadar kırılır. Bu işlem çok uzun sürelerde gerçekleşir. Eski usulle gerçekleşen gider açma işlemlerinde fayanslara ve duvarlara zararlar verilirdi. Bu durumda evde moloz birikimi fazla olur ve ev inşaat alanına dönerdi. Ancak modern aletlerle yapılacak olan gider açma işlemlerinde bu durumlar başınıza gelmeyecektir. Pis su gider açma işlemlerinde tespit yapmak önemlidir. Modern makineler sayesinde kesin tespit yapılır. Bu tespit için ilk önce kameralar gider borusundaki tıkanıklığa ulaşması için atılır. Tıkanıklığa ulaşan kameralı cihazlar net görüntü alır. Alınan görüntülerde tıkanıklığın tam yeri tespit edilir ve neden dolayı tıkanıklık meydana geldiği bulunabilmektedir. Kameralı cihazlarla tam olarak yapılan tespit sonrasında robotlar gider borusuna gönderilir. Gönderilen bu robotlar tıkanıklığa neden olan maddeler parçalar ve giderden yollar. Yapılan gider açma işleminin uzun süre verim vermesi amacıyla gider borusu tazyikli su yardımıyla yıkanır. Yapılan işlemin başarısını kontrol etmek için son olarak kamera yollanır. Bu işlemler sonucunda gider borusu ilk günki halini alacaktır. Herhangi bir kullanıcı hatası olmadığı sürece uzun süre tıkanıklık sorunu meydana gelmez. Kaliteli firmalar kullanıcı hatası olmazsa iki yıl yapılan işleme garanti vermektedir.  Sizde kaliteli hizmet almak istiyorsanız detaylı şekilde firma araştırması yapmanız gerekir. Yapılacak araştırmada firmaların makine kullanımına ve tekniklerine dikkat edilmelidir. Profesyonel firmaların yapacağı gider açma işlemleri çok kısa sürede gerçekleşecek ve mağduriyetiniz hemen son bulacaktır. Ortalama olarak profesyonel firmalar yarım saat içerisinde tıkanıklık işlemlerine çözüm bulmaktadırlar. Eski yöntemlere göre modern cihazlarla yapılan işlemlerin fiyatları daha uygundur. Modern makineler sayesinde de evlerinize zarar gelmeyecek ve evinizin işlemden önceki halini tıkanıklık işleminden sonra da bulacaksınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ