Gider Açma - Robot Cihazla Gider Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Gider Açma – Tıkalı Giderleri Açma

Gider Açma

Gider açma işlemi herkesi düşündüren, aynı zamanda da düşünürken bile yoran bir işlemdir. Evinizde, iş yerinizde, toplu yaşanan yerlerin hepsinde su tesisat sistemlerinde, kullanım hatasına, bina yapımı sırasında inşaat atıklarının kalmasına bağlı olarak zaman zaman tıkanıklıklar yaşanabilir. Bu alanlarda yaşanan tıkanıklık sorunlarına şunlar sebep olabilir:

 • Kireçlenme
 • İnşaat esnasında yapılan hatalar, inşaat pisliklerinin giderlere atılması
 • Klozetlere veya tuvaletlere kağıt atılması ve bunların erimemesi
 • Bulaşık artıklarının lavaboya dökülmesi, deterjan ve atık yağ kalıntıları
 • Conta ısırması, ters meyil gibi hatalı tesisat yapıları
 • Bina yaşına bağlı gerçekleşen hat çökmeleri ve rögar hattının eskimesi
 • Havalandırma borusuna düşen taş gibi yabancı maddeler

Tıkanıklığa sebep olan etkenlere baktığımız zaman sadece kullanım hatası sebebi ile gider tıkandı diyemiyoruz. Elinizde olmayan sebeplerden dolayı da bu sorunu yaşayabilirsiniz. Tıkanmış gider açma işlemini dilerseniz evde kendiniz yapabilirsiniz. Dilerseniz de gider nasıl açılır diye düşünmeden bir sıhhi tesisat ustasından veya bir firmadan yardım alabilirsiniz. Peki, bu yöntemler ile gider tıkanıklığı nasıl açılır, gelin hep birlikte öğrenelim.

Gider Açma

Evde Kendi Yöntemleriniz ile Gider Açma

Giderim tıkandı ve bunu kendi imkanlarım ile düzeltmek istiyorum diyorsanız öncelikle bir nalburdan veya tesisatçıdan lavabo pompası ve tuvalet pistonu almanız gerekmektedir. Bu iki alet size işinizi her zaman rahatça halledebilmeniz için yardımcı olacaktır. Bunun yanında 6 veya 7 metre uzunluğunda bir susta ve uyumlu uçlarından da temin etmeniz gerekir.

Lavabo Gideri Açma İşlemi

Lavabolarda meydana gelen küçük tıkanıklıklar bir pompa yardımı ile basitçe çözülebilir. Lavabo suyla doldurulur ve hızlı bir şekilde pompalama yapılarak suyun gitmesi sağlanır. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan yağlar veya maddeler suyun kuvveti ile gider. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Banyo lavabonuz tıkanmış ise, pompalama işlemi yapılırken basınç kaybetmemesi adına diğer deliklerin bir bez yardımı ile tıkanması gerekir. Ancak bu yöntem ileride size daha büyük problemler yaratabilir. Borunun tam temizlenmemesi tıkanıklığın artmasına sebep olur. Bu da ileride yaşayabileceğiniz su kaçaklarına sebep olabilir.

 

Banyoyu, Tuvaleti veya Mutfağı Kırarak Gider Açma İşlemi

Banyoyu, tuvaleti veya mutfağı kırarak gider açma işlemi, tıkanmış giderleri açmak için başvurulan yöntemler arasında ikinci sırada yer alır. Bu işlemin artık profesyonel olmayan su tesisatçıları tarafından yapıldığı söylense de hala çok sık bir şekilde bu tablo ile karşılaşıyoruz. Tıkanıklığa sebep olan maddeler veya tıkanıklığın tam olarak nerede olduğu dışarıdan görünmüyor. Bu sebeple tıkanıklık oluşan yer tamamen kırılıyor ve öncelikle tıkanıklığı olduğu yer tespit edilmeye çalışılıyor. Tıkanık olan yer tespit edildikten sonra o bölgedeki boru temzileniyor veya değiştiriliyor. Bu işlem tabiki de bu kadar basit son bulmuyor. Boruların geçtiği yerlerde bulunan fayanslar veya döşemeler kırıldığı için eve pek çok usta girmek zorunda kalıyor.

Gider Açma İşleminde Kullanılan Yöntemler

Gider tıkanıklığı açma işi herkesin yapabileceği basit bir işlem değildir. İlk olarak kendi başımıza denediğimiz pompa ile tıkalı gideri açma gibi yöntemler doğru uygulanmadığı takdirde bize daha büyük finansal maliyetleri olan sonuçlar doğurabilir. Bazen de yine ilk çarelerden biri olarak profesyonel olmayan bir sus tesisatçısına başvurabiliyoruz. Onun da tıkanmış gider açma işi için klasik en eski ve zor yöntemlerden biri olan etrafı kırıp dökmeye başvurduğunu görüyoruz. Tıkanıklığa sebep olan madde veya tıkanıklığın olduğu yer çıplak gözle görülmediği için bazı su tesisatçıları eskiden kullanılan  banyo veya tuvaleti kırarak boruları kontrol etme işlemini gerçekleştiriyorlar. 

Gider Açma

Kırmadan Gider Açma İşlemi

Gün içinde en çok banyo, klozet, mutfak lavabosu gibi alanları kullanırız. Eğer bu alanlarda bir problem yaşanır ise günlük yaşantımız sekteye uğrar ve kendimizi psikolojik olarak kötü hissederiz. Bir de bu problem eski tip yöntemler aracılığı ile çözülmeye çalışılırsa o zaman en az on gün sürecek kötü bir ruh haline hazırlıklı olmamız gerekir. Neyse ki, teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaşanan gelişmeler sayesinde kırmadan gider açma işlemi artık kolayca yapılabiliyor. Gider tıkandı ne yapacağım, şimdi her yer kırılacak, dökülecek, bize bir sürü masraf çıkacak diye üzülmek artık geride kaldı. Gider açma kırmadan profesyonel bir şekilde makineler yardımı ile yapılıyor.

 

Gider Açma

Gider Açma İşleminin Ardından Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evinizde kendi uygulayabileceğiniz yöntemlerle ve profesyonel destek alarak gider tıkanıklığı nasıl açılır hep birlikte öğrendik. Peki, tıkalı giderleri açtıktan veya açtırdıktan sonra nelere dikkat edeceğiz?

 • Öncelikle sıkça kullandığınız yaşam alanlarınızdan olan banyo, tuvalet mutfak su tesisat sisteminizin doğru döşenmiş olması gerekmektedir. Bu sebeple tesisat sisteminizin iyi olması ve size minimum sorun çıkarması için tecrübeli firmalar ile çalışmanız gerekir.
 • Doğru döşenmiş bir tesisat sisteminiz var ise iş size düşüyor. Örneğin mutfaklarınızda, mutfak lavabosunun tıkanmasına sebep olabilecek yemek artıklarına dikkat etmek için bir lavabo süzgeci kullanabilirsiniz.
 • Tuvalette ise tuvalet kağıtlarını bir çöp kutusuna atmak tuvalet gideri tıkanmalarının önüne kolayca geçer.Gider tıkanıklığı kırmadan halledilebilir bir mesele haline gelse de günlük hayatınızda dikkat edeceğiniz küçük noktalar sizi büyük zararlardan korur.
 • Belirli aralıklar ile lavabolarda ki süzgeç boruları değiştirilmelidir. Lavabodan gelen atıklar ilk olarak bu parçadan geçtiği için tıkanma da ilk olarak burada gerçekleşir. Bu sebeple zaman zaman değiştirilmesi uzmanlar tarafından önerilir. Ayrıca bu parça ucuz olduğu için değiştirilmesi kolay olmasının yanı sıra masrafsızdır.

Aldığınız bütün bu önlemlere rağmen lavabolarınız veya tuvaletiniz yine de tıkanabilir. Bu, aldığınız önlemlerin işe yaramadığını göstermez. Sadece kullandığımız bütün ürünlerin olduğu gibi bu alanlarda ki parçaların da bir kullanım ömrü olduğunu gösterir. Alınan her türlü önleme rağmen tıkanan lavabo veya tuvalet giderleriniz için yapacağınız tek şey profesyonel bir destek almaktır. Güvenilir bir firmadan alacağınız bu destek sizi sorundan tamamen kurtarırken, size fazladan bir masraf da çıkarmayacaktır.

Gider Açma

Tesisatlarda zamanla pis su giderlerinde ve temiz su giderlerinde de sıkıntılar yaşanır. Tıkanıklar boruların kalitesiz olmasından ve kullanımda yapılan hatalar yüzünden sorun yaratabilir. Pis su giderlerinde yemek artıkları, yağ tıkanmaları, lavabolarda saçların tıkanması sonucu yaşanan tıkanmalar işleriniz aksamasına sebep olacaktır.  Gider Açma işi için evinize çağıracağınız kişi kırıp dökme yapmadan işini yapması gerekir. Son yıllarda kullanılan cihazlar kırıp dökmelere artık son vermiştir. Ne yazık ki her firmada bulunmayan cihazlar olmayınca gider açma işiniz hem masraflı hem de çok iş çıkarabilir.

Giderler Açılırken Sorun Yaşanır Mı?

Sıhhi Tesisat firmasının iyi seçilmesi ve işini çok iyi yapması gerekir. Gideri Açtırmak için artık kırılma yapılmamaktadır. Banyonuz tıkanabilir ve duş alırken sular birikebilir. Klozetiniz tıkanarak kullanılamayacak hale gelebilir. Bütün bu işleri yapabilen ve sorunsuz bir şekilde işi teslim eden kişilere ihtiyacınız olabilir. Star Tesisat gibi işinde uzman kişilerden destek alarak sıkıntıyı çözüme kavuşturabilirsiniz. Uzman kişiler profesyonel anlamda sorunlara çare bulabilecek ve en az masrafla işiniz görülecektir. Gider açma işlemi yapmadan önce gider tıkanıklığı nereden tespit edilmelidir. Kırılacaksa kırılacak, kırılmayacaksa da dışarıdan bazı şeylerle açılma işlemi tamamlanmalıdır.

Giderlerin Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Genellikle giderler şu sebeplerden dolayı tıkanma meydana geler.

 • Temizliğin az yapılması
 • Kadın pedi gibi suda erimeyen ve tıkanıklığın başını oluşturacak maddelerin atılması
 • Yanlışlıkla eldiven gibi yabancı maddenin düşürülmesi
 • Tıraş sonucu dökülen kıllar
 • Duş sonrası saç dökülmeleri
 • Mutfak giderleri için geçerli olan yemek artıkları
 • Çamaşır makinesi için geçerli olan elbise ipleri, ceplerde unutulan kağıtlar ve paralar

Tıkalı Giderler Nasıl Açılır

Giderlerdeki tıkanıklık için yeni ve Eski yöntemleri harmanlıyoruz.

 • Kimyasal çözücüler
 • Robotları boruların içine yerleştirerek
 • Sirke dökülmesi yöntemiyle
 • Sıcak su dökülmesi tıkanıklarının yumuşamasına neden olur. üzerine tazyikli ve bol su döküldüğü takdirde rahatlıkla giderler açılmış olur.
 • Bol su dökülmesi
 • Giderlerin yerine yenilerinin takılması
 • Karbonat yöntemi ile

Gider Açma Kırmadan

Evlerde, iş yerlerinde, tüm kapalı mekanlarda çeşitli bölümler bulunmaktadır. Banyo, mutfak, tuvalet, lavabo gibi bölümler özel bir gidere bağlı olarak bulunmaktadır ve atıklar bu giderler sayesinde kanalizasyona gönderilmektedir. Bu giderlerde kullanım hatalarına ya da tesisata bağlı olarak zaman içinde tıkanma problemleri meydana gelebilmektedir. Bu problemler kişilerin kullanımını engelleyen problemlerdir. Gider tıkanıklığı problemlerinizde genel olarak başvurmanız gereken firmaların başında gelmekteyiz. Çünkü sizlere son teknoloji ile üretilmiş özel cihazlarımız ile hizmet vermekte ve tesisat problemlerinize çözümler sunmaktayız.

Gider Tıkanıklığı Açma İşlemleri

İstanbul’da faaliyet gösteren firmamız müşterilerin gider tıkanıklığı açma isteğine tamamen profesyonel bir şekilde yaklaşarak destek vermektedir. Günümüzde çok can sıkıcı bir sorun olan gider tıkanıklıklarına dikkatli bir şekilde önlem alınmalıdır. Dikkatli önlem alınmadığı takdirde ilerleyen zamanlarda daha ağır sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Firmamız, bünyesinde çalışan profesyonel ve tecrübeli ekip sayesinde kaliteli hizmet sağlayarak müşteri memnuniyetine ekstra önem vermektedir. Son teknoloji cihazlarla herhangi bir tahribata yol açmadan gider tıkanıklığı açma işleminizi gerçekleştiriyoruz.

Son teknoloji cihazlar yardımıyla gider tıkanıklığını açıyoruz. Kameralı ve titreşimli cihazlar sayesinde tıkanıklıklarınızı en kısa sürede kesin olarak açıyoruz.