Ferroli Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Ferroli Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Ferroli Kombi Suyu Isıtmıyor

Ferrroli kombi suyu ısıtmıyor ise basınç değerlerinde düşüklük olabilir, kombinin içindeki parçalarda sorun meydana gelmiş olabilir veya doğal gaz tesisat borularında su kaçağı problemi oluşmuş olabilir. İlk sorunda kişiler bu sorunları kolayca halledebilir. Diğer sorunlarda ise teknik destek alınması şarttır. Ferroli kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında kombinin su basıncı 1,5 bar değerlerinin altında ise kombi suyu ısıtmaz ve su akışını sağlamaz. Bu gibi durumda yapılması gereken tek işlem kombinin altında bulunan su basma vanasından kombiye su basılarak kombinin su basıncının olması gereken noktaya getirilmesidir. Eğer bu şekilde bir işlem sonucunda sıcak su akışı sağlanamazsa teknik servis hizmetine başvurulmalıdır.

  • Ferroli kombi suyu ısıtmıyor sorununda teknik servis öncelikle kontrol panelinde araştırma yapacaktır. Sıcak su sağlamada işlem gösteren pompalar ve tribün kontrolü yapılarak bu alanlarda bir arıza olup olmadığına bakılır.
  • Kombi iç parçalarından sıcak su akışı sağlayan ntc, ptc, su akış şalteri, üç başlı vana sistemleri ve sıcak su akış eşanjörü kontrol edilir ve herhangi bir problemde bu parçaların değişimleri yapılarak sorun giderilir.

Sıcak Su Akmaması Durumunda Kombi İç Paneli Ve tesisat Sistemi Kontrol Edilmelidir

Ferroli kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında bakılacak diğer bir alan da doğal gaz tesisat borularıdır. Çünkü doğal gaz tesisatlarında oluşan bu sorunda borularda oluşan delinmeler yüzünden ortaya çıkan su kaçakları da etkilidir. Su kaçaklarının onarılması ile sıcak su akışı problemleri engellenmiş olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ