Ferroli Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Ferroli Kombi Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Ferroli Kombi Isıtmıyor

Ferrroli kombi ısıtmıyor ise burada hem kombi bakımı yapılması gerekir hem de petek temizleme işlemlerinin olması gerekir. Kombiler yıllık olarak bakıma tabii olmalıdır. Çünkü bütün bir yıl boyunca durmadan çalışsan nasir ev aletlerinden biridir. Gece gündüz, yaz kış sürekli çalışan bu aletler belli dönemlerde hem hasarlı parça oluştururlar hem de kombi içinde, kombi bacalarında ve hava filtrelerinde kirlilik oluştururlar. Bu kirlilik durumlarının ortadan kaldırılması ve kombi içindeki parçaların işlevselliğini koruması için yapılacak bakımları sonucunda Ferroli kombi ısıtmıyor gibi bir problem ile karşılaşılmayacaktır.

  • Kombi bakımlarında özellikle de kombi ana kartın bakımı çok önemlidir. Kombi içindeki tüm işlevselliği sağlayan ve adeta kombinin beyni olan bu parçanın işlerliğini her zaman için koruması gerekmektedir.
  • Ferroli kombi ısıtmıyor durumlarında diğer parçalar ise emniyet venti, pompa blokları, kontrol paneli ve kombi içindeki pervanelerin de bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu bakım işlemlerinden sonra kombilerden tam ve eksiksiz bir çalışma performansı alınacaktır.

Kombi Bakımı Yapıldıysa Peteklerde Temizse Yüksek Derecede Sıcaklık Oluşur

Ferroli kombi ısıtmıyor sorunlarında işlem uygulanması gereken bir diğer alan ise petekler olacaktır. Peteklerin iç kısımlarında biriken artık maddeler ve kireçler kombiden gelen ısı değerlerinin peteklerin yüzeyine ulaşmasını engeller ve ortamda yeterince ısı kalitesinin oluşmasını engeller. Bu durum sonucunda da ısınma kalitesinde düşüş ve doğal gaz faturalarında artış yaşanır. Tesisat firmalarının petek temizleme işlemleri bu sorunu uzun vadeli olarak halledecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ