Fayanslara Zarar Vermeden Su Kaçağı Tespiti,su kaçağı tespiti - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Fayanslara Zarar Vermeden Su Kaçağı Tespiti 15 Mart 2016

Zarar vermeden su kaçağı tespiti : Hane ya da iş yerinde sık sık rastlamaya alış olduğumuz tablolardan birisi de su sızıntısı bir diğer deyişle su kaçağıdır. Su kaçağı, boruların hanenin inşaat halindeyken ters ya da yanlış bağlanmasından kaynaklı olabileceği gibi, zamanla kullanılmış olan eski bina dediğimiz tesisatı eski binalarda da tesisat boru, gider ve bataryalarında yıpranma ve deforme olma durumları gözlemlenebilir. Borularda; kırılma veya çatlama sonucu su kaçağı söz konusu olabileceği gibi, belirttiğimiz üzere eski binalarda zamanında birikmiş olan pisliklerin giderlerinden atılamaması ve tıkanıklık oluşturması sonucu da su kaçağı görülebilir. Çoğunlukla bu su kaçaklarının kaynağı tespiti bir hayli zordu.

Zarar vermeden su kaçağı tespiti

Zarar Vermeden Su Kaçağı Tespiti

Eskiden kırma usulü dediğimiz sızıntının görüldüğü yerlerin bağlı oldukları tesisat boru ve gider bölgesi kırılarak boru değişimi yapılırdı. Öyle ki bazen kırılan yerde her hangi bir arızaya da rastlanamayabilir, evin bir çok bölümü kırılarak sağlam çalışır halde olan boruların bile yıpranmasına sebep olurdu. Bu durum hane halkı için ekstra bir külfet oluştururdu. Günümüzde ise daha modern yöntemler ve usuller geliştirildi. Bunların başında; ‘’kırmadan su kaçağı tespiti’’ gelmektedir. Zarar vermeden su kaçağı tespiti yapan bu özel cihazlar ile bu cihazı kullanmayı bilen konusunda uzman ve tecrübeli kimseler, hane halkını maddi manevi ekstra bir zarara daha sokmadan gerekli tahlil ve çalışmalarla nokta atışı yaparcasına zahmetsiz ve sağlam olan tesisat borularına da zarar vermeden onarım işlemini tamamlamaktadırlar. Zarar vermeden su kaçağı tespiti  durum hem hane halkının memnuniyetini sağlamakta hem de uzman kişinin binaya zarar vermeden işini tamamlamasına fırsat sunmaktadır.

Günümüzde eski usullerce zaman kaybı yaşadığını anlayan çeşitli tesisat ve onarım firmaları da bu akla mantığa uygun teknolojik ve modern yöntemi kullanmaya başlamıştır. Eskiden bir kangrene dönüşen su kaçağı sorunu; günümüzde saatleri alan ve ne maddi ne manevi külfeti olan basit tadilat işlerine dönüşmüştür. İncelikli ve titiz çalışma prensibine dayanan bu sistem, uzman kişinin detektöre benzeyen bir aleti, gerek kulaklık gerekse kamera sistemiyle var olan sızıntıları çok kısa sürede hata payı vermeksizin bulmaya yaramaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ