Eyüp Kanal Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Eyüp Kanal Açma 27 Eylül 2015

Eyüp Kanal Açma

Eyüp kanal açma hizmetlerinde sadece tıkanıklık giderilmesi değil aynı zamanda sonradan yaşanacak tıkanıklık sorunları da ortadan kaldırılmaktadır. Çünkü tüm tıkanıklık açma, tuvalet açma ve klozet açma işlemlerinde cihaz ve makine sistemlerinin kullanılması ile kaliteli ve garantili bir çalışma yöntemi izlenmektedir. Kanal borularında meydana gelen tıkanıklık sebepleri arasında yağlı gider boruları ve bu borulara yapışmış artık pislikler yüzünden tıkanıklık olmaktadır. Eğer tıkanıklık açmak için hizmet veren tesisat firması, tıkanıklığı tam ve kapsamlı bir şekilde açmaz ise bu sorun yine yaşanacaktır. Cihaz ve malzeme eksikliği ile yaşanan bu sorunlarda periyodik olarak kanal tıkanması sorunu ile karşılarsınız. Bu yüzden her tesisat çalışmasında olduğu gibi kanal açma, tıkanıklık açma ve su kaçağı bulma işlemlerinde kesinlikle cihaz ve makine sistemlerine ihtiyaç vardır. Maalesef günümüzde hala bu sistemlere geçemeyen tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu teknolojik imkânlardan yoksun tesisat firmalarının verdiği hizmetler biraz sıkıntılı olmaktadır. Bu hizmetler hakkında biraz daha detaylı bir anlatım gerekirse şu şekillerde kanal açma işlemleri uygulamaktadırlar.

  • Cihaz sisteminden yoksun olan tesisat firmaları kesinlikle kanal çevresini ve kanal borularının geçtiği yüzeyleri kıracaktır. Bu kırma işleminin ardından ise yüzeyde kazma işlemleri yaparak kanal borularına ulaşacaktır.
  • Yoğun bir çalışma gününün ardından ulaşılan bu kanal borularının içine kendi yöntemleri olan çengelli demirler veya uzun plastik borular sokarak tıkanıklık oluşturan pisliklere itme çekme kuvveti ile çözüm getirmeye çalışacaktırlar.
  • Fakat bu yaptıkları işlemler ile tıkanıklık sorununu halledemeyeceklerdir. Tıkanıklık sorunu halledilmiş gibi gözükebilir. Sular çekilebilir ve kanal açıkmış gibi bir izlenim yaratılabilir. Bu sadece birkaç gün sürecek bir durumdur. İtme veya çekme sırasında pislikler kanal boruları içinde ilerletilerek sadece alan kazanımı olmuştur. Tıkanıklık açılmamıştır.
  • Cihaz kullanımı olamayan tesisat firmalarının su kaçağı bulma işlemlerinden kanal açma ve tıkanıklık açma işlemlerine kadar yaptığı her kırma ve dökme işlemi artı masraftır. Çünkü bu kırma işleri için ayrı işçilik ücretleri, bu kırılan yerlerin onarılması için ayrı işçilik ücretleri talep edecektirler. Bu kadar fazla ücret karşılığında ise sorun çözüme kavuşmayacaktır.

Kalıcı Şekilde Garantili Kanal Açma İşlemleri

Eyüp kanal açma hizmetlerinde ise bir tek beton parçası bile kırılmadan hizmet verilmektedir. Çünkü kullanılan kameralı görüntüleme sistemleri ve kanal açma robotları bu kırma işlemine gerek kalmadan kaliteli bir şekilde tıkanıklığı açmaktadır. Kameralı cihazlar ile tespit edilen tıkalı bölge tıkanıklık açma robotları ile parçalanarak kanal borularından geçişleri sağlanmaktadır. Dünyada sadece bu iş için kullanılan bu robotlar uçlarında bulunan kesici parçalar sayesinde tıkanıklık oluşturan pislikleri en ufak parçalar haline getirerek sistem dışına atmaktadır. Eyüp kanal açma işlemlerinde tıkanıklık açıldıktan sonra kanal boruları içindeki her türlü artık madde ve kanal borularında oluşmuş yağlanmalar için de tazyikli su makineleri ile yıkama yapılmaktadır. Bu sayede temizlenen kanal borularında bir daha tıkanıklık yaşanmasının da önüne geçilmiş olunmaktadır.

Kanal açma hizmetlerinde görüldüğü gibi cihazlı ve makineli hizmetler birçok avantaj sağlamaktadır. Tabi bu hizmetleri veren tesisat firmaları arasında son sistem ve kaliteli cihaz kullanımı olan, profesyonel tesisat elemanları olan, Star Tesisat firmasının seçilmesi gerekir. 10 yılı aşkın süredir tüm İstanbul genelinde hizmet veren Star tesisat firması sadece kanal açma değil, her türlü tıkanıklık açma, tuvalet tıkanıklığı sorununda kırma olmadan tuvalet açma, kaliteli şekilde petek yıkama ve kırma dökme olmadan su kaçağı bulma gibi tüm tesisat işlemlerinde kaliteli hizmetler vermektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ