Evimde Su Sızıntısı Var Kameralı Kırmadan Tespit - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Evimde Su Sızıntısı Var Kameralı Kırmadan Tespit 14 Aralık 2015

Evimde Su Sızıntısı Var Kameralı Kırmadan Tespit

Su damlayan yerin tespitini yapmak kolay bir işlem gibi görünmese de günümüz teknolojisiyle oldukça kolaylaşmıştır. Evimde su sızıntısı var kameralı kırmadan tespit diyorsanız en doğru yöntem son teknolojiden yararlanmaktadır. Eski zaman tesisatçılarından kalma klasik bir yöntem olan su kaçıran yerin kulakla dinlenmesi günümüze kadar gelerek farklı bir hale bürünmüştür. Artık akustik ses dinleme tespit cihazları ile kaçak yapan noktaların tespiti çok hızlı ve kolay. Evde su sızıntısının yerini bulmak kendi başınıza mümkün olmadığı gibi çok da zordur. Kaçağın yerini bulsanız dahi tamir işlemi için mutlaka bir tesisatçıya ihtiyaç duyacaksınızdır. Su tesisatçıların yaptığı boru kaynağı ile sizin evde yaptığınız tesisat kaynak işlemi aynı değildir ve olması da beklenemez. Nedeni ise, fazla ısıtılan borunun başlangıç noktasında büzülmeye uğramasıdır. Kaynağın sağlam olduğunu düşünüp üzeri kapatılsa da 2 gün sonra bir de bakılır ki evinizde yine su sızıntıları oluşmaya başlamış bile.

Evimde su sızıntısı var kameralı kırmadan tespit ihtiyacı duyan müşteriler için, evlerinde nereden geldiğini bulamadıkları su sızıntılarının yerini noktasal tespit edip tamir eden pek çok firma bulunmaktadır. Su sızıntısı;

  • Teknolojik bilgisayarlı detektör
  • Görüntülü kameralar
  • Akustik sesli kameralı cihazlar ile yer tespiti yaptıktan sonra onarılır.

Eskiden olsa suyun geldiği noktadan kırılmaya başlanır, bulana değin de evinizi darmadağın ederlerdi. Ama şimdi teknoloji gelişiyor ve teknolojinin nimetlerini ayaklarınıza kadar getirebiliyorlar. Evimde su sızıntısı var kameralı kırmadan tespit dediğiniz anda anında çözüm üreten firmalar, birbirleriyle yarış içinde olduğundan, artık günümüzde bu cihazları kullanmayıp eski yöntemi tercih edenler neredeyse hiç yoktur. Kırmadan, sadece dış yüzeyden evinizin neresinden su sızıntısı geliyor olduğunu bulabilmek gibi bir ihtimal varken neden kırmakla uğraşsınlar ki zaten? Boşu boşuna evinizi kırıp cebinize zarar vermeyi kimse istemez. Hizmet alan taraf olarak sizler asla istemezsiniz.

Bazen su sızıntısının sizin dairenizden gelmediği durumlar olabilir. Bir üst katınızdaki komşudan veya üst karşı komşudan meydana gelen sızıntı dahi sizin dairenizde hissedilebilir. Bunun nedeni, su sızıntısının en rahat yerden dışarı kendisini atma durumunda olmasıdır. Bu sebeple uzman kişileri aramadan evinizi kırmayın kırdırmayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ