Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur 23 Ekim 2015

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Evdeki su kaçağı nasıl bulunur diye bir araştırma yapıyorsanız bunun iki farklı cevabı olacaktır. Bu cevaplardan biri makineli ve cihazlı sistemler ile kaçak bulma işlemleri olacaktır biri de bu sistemler kullanılmadan tamamen eski yöntemler ile kaçak tespit işlemleri olacaktır. Birbirinden farklı bu iki tesisat çalışmasını anlatmadan önce su kaçaklarının belirtilerine bakmak gerekir. Su kaçakları duvarlar üzerinde ıslaklık ve rutubetlere neden olur. Bu şekilde bir belirti görüldüğünde hemen evdeki su kaçağı nasıl bulunur diye araştırma yapmak ve doğru karar vererek profesyonel tesisat firmaları seçilmelidir. Fakat su kaçakları bu raddeye gelmeden de bulunabilir. Düzenli olarak yapılacak basit bir kontrol işlemi ile evdeki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabı şöyle olacaktır; öncelikle yapı içindeki tüm su bağlantıları kesilmelidir. Musluklar damlatmamalı ve sifonlarda su kalmamalıdır. Su saati sıkıca kapatılmalı ve su kullanım miktarı not edilmelidir. Uzun bir süre yapı içinde su kullanılmamalı ve su saatindeki su kullanım miktarına bakılmalıdır. Eğer su kullanılmadığı halde su kullanım miktarında artış varsa yapı içinde su kaçağı var demektir.

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

En Avantajlı Cevabı Seçin Sonradan Sıkıntı Yaşamayın

  • Evdeki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun ilk cevabı akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile yapılan işlemlerdir. Bu İşlemlerde kırma dökme olmaz ve tamiratlar çok çabuk sürelerde son bulur.
  • Evdeki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun diğer cevabı ise bu sistemleri kullanmayan tesisat firmalarının verdiği işlemler olacaktır. Bu işlemlerde ise kırma dökme olayları yaşanır ve oldukça yüksek maliyetli tamirat ücretleri ortaya çıkar.
  • Evdeki su kaçağı nasıl bulunur sorusunda cihazlı hizmet veren tesisat firmaları tüm tesisat borularının geçtiği duvarları dinler ve bu dinlemenin ardından da su kaçakları noktasal olarak tespit edilir.
  • Evdeki su kaçağı nasıl bulunur işlemlerinde cevap aranan ve cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları ise duvarları kırarak ortaya çıkardıkları su borularına tazyikli su basarak su kaçak yerlerini saptamaya çalışır.
  • Evdeki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap aranan cihaz kullanımı olan firmalar su kaçaklarının tamirinde de kırma dökme yapmadan kimyasal ilaçlar ile işlem uygulamaktadır. Bu sayede oluşan ve sonradan oluşacak olan tüm su kaçak bölgeleri kapatılmış olur.
  • Evdeki su kaçağı nasıl bulunur sorusunda cevap aranan ve cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları ise boruları ya değiştirme yoluna gider ya da borulara kaynak yapar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ