En Ucuz Atık Su Gider Borusu Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

En Ucuz Atık Su Gider Borusu Açma 14 Aralık 2015

En Ucuz Atık Su Gider Borusu Açma

En ucuz gider borusu açma hizmeti  veren firmalar, tıkalı borularla çalışma işleminde özelleştirilmiş cihazları kullanırlar. Cihaz ve yöntemlerin desteği ile atık su gider borusu açma işlemi son derece basittir. Eski yöntemlerle uygulanan gider borusu açma işlemlerinde klozetlerin sökülmesi ve boruların kırılması gerekebilirdi. Buna karşı modern yöntemler, hiçbir kırma, sökme işlemine gerek kalmadan atık su gider borularının temizlenmesini sağlayabilmektedir. Böylece gerekli olan iş gücü, zaman ve bunlara bağlı olarak maliyet azalır. Kullanıcılar da, klozetlerin sökülmesi sonucu oluşan sağlık ve konfor noksanlıklarına uğramadan, atık su giderlerinde meydana gelen tıkanmaların açılmasını sağlayabilirler. En ucuz gider borusu açma hizmeti veren uzman firmaların atık su giderlerindeki tıkanıklıkları açmak için kullanacakları yöntemler şöyledir;

  • Önce kameralı görüntüleme sistemi ile atık su gider borusu incelenecektir. Kameralı görüntüleme sisteminde, atık su gider borusu boyunca uzanabilen bir kamera kullanılır. Kamera, atık su gider borusunun görüntüsünü verir. Alınan görüntüler sayesine atık su gider borusunda meydana gelen her türlü hasarı saptamak mümkün olur. Tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa sebep olan maddelerin özellikleri tam olara tespit edilir.
  • Tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra, tıkanıklık açma cihazı, atık su gider borusu boyunca uzatılır. Cihaz tıkanıklığa sebep olan maddeleri yerine parçalar. Bu sırada tesisat sistemine herhangi bir zarar verilmez. Tıkanıklığa sebep olan maddeler parçalandıktan sonra tazyikli su ile püskürtülür. Böylece atık su gider borusunun tam olarak temizlenmesi sağlanır.
  • Tıkanıklık açıldıktan sonra atık su gider borusunun bir kez daha incelenmesinde fayda vardır. Bazen tıkanıklık açılmasına rağmen bölgede kalan birikintiler, ilerleyen zamanda tıkanıklığa sebep olabilir. Kamera görüntüleme sistemi ile ikinci bir kontrol yapıldığında alanın temizlendiği görülürse işlem tamamlanmış olur.

En ucuz gider borusu temizleme hizmeti için kullanıcılar bazen kimyasal çözücüleri tercih etmektedirler. Kimyasal çözücüler hafif tıkanıklıklarda sonuç verebilirler. Buna rağmen alanın tam olarak temizlenmesini sağlayamazlar. Bu durumda tıkanıklık bir süre sonra yine ortaya çıkar. Kimyasal çözücülerin sık kullanımı tesisat borularına zarar vererek daha büyük problemlere yol açabilir. Bu yüzden tıkanıklık durumlarında, kullanıcıların uygun fiyatlarla hizmet veren uzman firmalardan yardım almaları önerilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ