En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi 14 Aralık 2015

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi

 

En iyi radyatör petek modeli hangisi diye sorulduğunda verilecek cevap radyatörlerin alüminyum döküm olmasında yarar vardır. Aslında aradığımız radyatörlerde akla gelen birkaç soru vardır. Bunlar:

  1. Radyatörlerin fiyatlarının uygun olması,
  2. Dışarıya ısıyı iyi vermesi,
  3. Garantisinin olması,
  4. Servisinin olması, radyatörlerde aranan özelliklerdendir.

Aslında petek modeli seçerken akla gelen ilk istek radyatörlerin kalorisidir. Radyatör alırken mutlaka kalori hesabı da yapılmalıdır. Radyatörlere baktığımızda, görünüş olarak hepsinin birbirine benzediği de muhakkaktır. Bunu ayırma yöntemleri nelerdir. Hangi malzemeden yapılan radyatörler ısı bakımından daha sağlıklıdır. En iyi radyatör petek modeli hangisi olmalıdır. Radyatör almak istediğimizde bu gibi sorular kafamızı kurcalar. Piyasada ucuz pahalı bir sürü kalorifer radyatörü bulunmaktadır. Bunların hangisinin iyi, hangisinin kötü olduğunu bilmemiz çok zordur.

 

İlla ki kalorifer radyatörü alırken bu konuda bilgi de edinilmelidir. Fiyatı pahalı da olsa kalite bakımından iyi olmayan radyatörler de piyasada mevcuttur. Bu nedenle sadece fiyat eşleşmesi yaparak radyatör almak da aldatıcı olacaktır. Radyatörün istediğimiz malzemelerden yapılması en çok tercih edeceğimiz durum olmalıdır. En iyi radyatör petek modeli hangisi diye araştırırken peteği kullanacağımız alan da çok önemlidir. Hangi genişliklerde hangi ebatta radyatör kullanmalıyız diye araştırma yapmak da radyatör alırken yapmamız gereken durumlardandır. Eğer büyük bir alana gerekli ebattan küçük kalorifer radyatörü alırsak odayı ısıtmamızda mümkün olmayacaktır. Bu duruma özellikle dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte kaliteli malzemeden yapılan radyatörleri tercih etmezsek bir süre sonra ısı kaybı da yaşanacağını bilmeliyiz. Bu nedenle kalorifer peteği alırken hangi malzemelerin kullanıldığını, iç malzemesinin ne olduğunu mutlaka sormalıyız. Radyatörün alüminyum döküm olması ısıyı çevreye daha fazla vermesini sağlayacaktır. Bu nedenle alacağımız peteğin hangi malzemelerden yapıldığını öğrenelim. Eğer istemediğimiz malzemelerden yapılmışsa bu petekleri tercih etmeyelim. Ayrıca peteklerde garanti sorununu da göz önüne almalıyız. Kalorifer peteği alırken garantisinin ve servisinin de mutlaka olması gerektiğini unutmayalım. Bütün bunlarla birlikte peteklerin yanında verilen kullanma kılavuzuna riayet edelim. Bağlantısında olsun, kullanımında olsun kullanma kılavuzundaki talimatlardan başka türlü petekleri kullanmayalım. Bu da peteklerin performansını düşürücü nedenlerden birisidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ