Eca Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Eca Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Eca Kombi Suyu Isıtmıyor

Eca kombi suyu ısıtmıyor ise bu durumda yapılması gereken ilk işlem kombinin su basıncı ayarlarının tam olması gerekmektedir. Kombinin su basıncı eğer 1,5 değerlerinin altında kalırsa ilk olarak su ısıtmama problemi oluşacaktır. Eca kombi suyu ısıtmıyor gibi bir durum ise yaşam alanlarında kabul edilir bir durum değildir. Çünkü yaşamsal birçok fonksiyon sıcak su ile olmaktadır. Bu yüzden de bu problemin acilen çözülmesi gerekir. Bunun için öncelikle kombinin basıncı ayarlanmalıdır. Düşük olan kombi basınçlarında hemen kombiye su basılmalı ve basınç gösteresinin 1,5 değerlerine gelmesi sağlanmalıdır. Bu değer aralıklarında da kombi sıcak su sağlamıyorsa uzman yardımına başvurulması gerekmektedir.

  • Eca kombi suyu ısıtmıyor sorunun başvurulan profesyonel çalışma ekipleri öncelikle kombinin içerisindeki parçaların sorunsuz olarak çalışıp çalışmadığına bakacaktır. Su ısıtma işlemlerinde en önemli olan parçalardan biri kombinin tribünlerine ilk olarak bakılacaktır.
  • Eğer tribünde sorun varsa bu parçanın onarımı sağlanacak ve problem halledilecektir. Fakat bu parçada problem yoksa bakılması gereken noktalar ntc, ptc, akış şalteri, üç yollu vana gibi sıcak su sağlayan parçalar olacaktır.

Suyu Isıtmayan Kombinin Değişik Parçalarında Hasar Oluşmuş Olabilir

Eca kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında yapılacak olan bu işlemlerden ve teknik servis hizmetlerinden sonra sorun düzelecektir. Fakat kombiler yapıların en önemli cihazlarından biridir. Bu yüzden de kesinlikle belli aralıklar ile kontrolleri yapılmalı ve ortaya çıkabilecek sorunlar büyümeden çözüme kavuşturulmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ