Eca Kombi Su Eksiltiyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Eca Kombi Su Eksiltiyor 11 Kasım 2015

Eca Kombi Su Eksiltiyor

Eca kombi su eksiltiyor sorunlarında özellikle doğal gaz tesisatında problem olduğu anlaşılmalıdır. Kombi su eksiltmesi durumlarında kombinin basınç değerlerinde sürekli bir düşme yaşanır. Kombi basınç değerleri 1,5 bar basınç değerleri altında olması demek kombinin gerekli olan işlemlerini yerine getirmeyecek demektir. Özellikle de sıcak su ve peteklerin ısınmasında büyük sorunlar yaşanacaktır. Kombi basıncı sürekli olarak düştüğünde ve kombinin altından su basılması halinde bu sorunun önüne geçilmediğinde Eca kombi su eksiltiyor problemi devam edecektir. Bu problemin daha büyümemesi için kesinlikle cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarından destek istenmelidir.

  • Eca kombi su eksiltiyor problemlerinde doğal gaz borularının görünen kısımlarında herhangi bir su sızıntısı problemi yoksa sıvanın altında kalan borularda muhakkak su kaçağı problemi var demektir.
  • Su kaçağı problemleri borulardaki çok küçük deliklerden sızan suların yapının duvarları içinde birikmeye başlamasıdır. Bu sorun sadece cihaz ve özel çalışma yöntemleri ile halledilebilir.

Kimyasal Boru Kapatıcı İlaçlar İle Kırmadan Dökmeden İşlem Uygulanmaktadır

Eca kombi su eksiltiyor durumlarında öncelikle doğal gaz tesisat borularının geçtiği tüm duvarlar termal kameralar ile incelenir ve su kaçağının olduğu kesinlikle tespit edilmiş olur. Tespit edilen boru alanlarına kimyasal boru kapatıcı ilaçlar gönderilir. Bu ilaçlar boruların iç yüzeylerinde koruma kalkanları oluştur ve borudaki su kaçak alanlarını yok eder. Kullanılan kimyasal ilaçlar sonradan oluşacak kaçak riskini de önlediği gibi kırma dökme olmadan problem halledilmiş olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ