Duvardan Gelen Su Sızıntısı Nedir, Duvardan Gelen Su Sızıntısı - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Duvardan Gelen Su Sızıntısı Nedir 15 Mart 2016

Duvardan gelen su sızıntısı yaşanması, evimizi ve iş erlerimizi yaşanılmaz hale getiren ve günlük hayatımıza zarar veren oldukça sıkıntılı bir sorundur. Duvarlardan sızan su, binadaki atık su giderleri ile kanalizasyonlar arasında bulunan boru hatlarında ortaya çıkan bir arızadan kaynaklanmaktadır. Bir çok sebepten dolayı pimaş borular, çatlama ya da kırılma gibi sorunlar gösterebilmektedir. Esasen bir marka adı olan Pimaş kelimesi zamanla atık su giderlerine verilen genel bir isim halini almıştır. Bu borularda meydana gelen sorunlar, bina tesisatlarındaki boru hatlarının kalitesine ve işçiliğine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Fakat genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklandığı da bir gerçektir.

Duvardan Gelen Su Sızıntısı Nedir

Duvardan Gelen Su Sızıntısı Nedir

Evimizde ya da iş erlerimizde, ikamet ettiğimiz binaların atık su giderlerinin nasıl işlediği göz önünde bulundurmalısınız. Dolayısıyla tıkanıklık ya da çatlaklar sonucu oluşacak olan sızıntıları önlemek için de bilinçli bir şekilde davranmalıyız. Atık su giderlerine gün içerisinde gönderdiğimiz küçük katı cisimler zamanla birikmeye başlar. Bunun sonucu olarak da bu boru hatları çatlar ve binalarda su sızıntılarına sebep olurlar. Ayrıca sabunların zaman içerisinde katılaşması ve lavabolara akıtılan yağların katılaşması gibi etmenler de binalarda boru hatlarının arızalanmasına ve su sızıntılarının ortaya çıkmasına sebep olur.

Duvardan gelen su sızıntısı gibi sorunlarla karşılaştığımız zaman mutlaka su sızıntıları ve tıkanıklıklar hakkında hizmet veren ve teknolojik cihazlar ile kaliteli bir hizmet anlayışı sağlamayı hedefleyen firmalardan yardım alınmalıdır. Binalarda yaşanan duvardan gelen su sızıntısı durumunun giderilmesi için öncelikle bu sızıntıların kaynağı ve nedeni tespit edilmelidir. Su kaçağı tespiti ve onarımı konusundaki cihazlar, su kaçağı bulma pompaları, akustik dinleme cihazları ve termal kameralar gibi oldukça işlevsel ve teknolojik ürünlerdir. Bu ürünlersayesinde bu sorunları tespit ederler ve böylelikle hiçbir maddi hasara yol açmadan sorunları çözmüş olurlar. Bu teknolojik cihazlar aynı zamanda vakit kayıplarını da önlemektedir. İş yerlerinde karşılaşılan sorunlar için, işlerin aksamaması adına yapılacak en mantıklı seçim, kaçak tespiti konusunda hizmet veren firmalardan yardım talep etmek olacaktır. Nitekim eski yöntemlerle çalışan kimseler su kaçağı tespiti yapabilmek için olası yerlerden duvarları kırmakta ve kaçağın kaynağına bu şekilde ulaşmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ