Duvardaki Su Kaçağı Bulma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Duvardaki Su Kaçağı Bulma 23 Ekim 2015

Duvardaki Su Kaçağı Bulma

Su kaçakları duvarların altında döşeli olan tesisat borularındaki delinmeler, çatlamalar ve yıpranmalar sonucunda oluşmaktadır. Genellikle duvarların alt taraflarında belli bölümler kabarır ve küflenme problemi oluşur. Su kaçakları duvarlara oldukça zarar veren ve yıpratan bir tesisat arızasıdır. Bu yüzden de duvardaki su kaçağı bulunma işlemleri çok süratli bir şekilde tespit edilmeli ve onarılmalıdır. Çünkü ilerleyen aşamalarda rutubet problemlerinde ve en son aşamada da su borularının patlayarak yapının su baskınlarına uğramasına sebep olacaktır. Teknolojik alt yapılarını geliştiren ve tesisat tamiratlarında cihaz ve makine kullanan tesisat firmaları duvardaki su kaçağı bulma işlemlerinde son sistem makineler kullanarak işlem uygulamaktadır. Bu sayede işlemler daha kaliteli olmakta ve evlerde kırma dökme olayları yaşanmamaktadır.

  • Duvardaki su kaçağı bulma işlemleri için akustik dinleme cihazlar ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Bu sayede işlemler çok kısa sürelerde sonlandığı gibi maliyetler de çok düşük olmaktadır.
  • Duvardaki su kaçağı bulma işlemlerine su saatinin bulunduğu alandan başlanmaktadır. Apartman içinden başlanan bu arama çalışmaları dairenin içinde de devam etmekte ve duvardaki su kaçakları noktasal olarak tespit edilmektedir.
  • Duvardaki su kaçağı bulma işlemlerinde kullanılan diğer bir cihaz ise kameralı görüntüleme sistemleridir. Bu sistemler ile boruların içleri görüntülenmekte ve boruların tüm arızaları ve kaçak olan yerlerin hasar boyutları görülmektedir.
  • Duvardaki su kaçağı bulma işlemlerinin ardından ise yine kırma dökme olmadan ve hiçbir şekilde inşaat alanları oluşturulmadan özel olarak geliştirilen kimyasal ilaçlar ile tüm su kaçak yerleri tamir edilmekte ve bir daha aynı problemin yaşanmasının önüne geçilmektedir.
Duvardaki Su Kaçağı Bulma

Duvardaki Su Kaçağı Bulma

Duvarlar Kırılmadan da Su kaçakları Bulunmaktadır

Duvardaki su kaçağı bulma işlemlerinde bir de bu sistemleri kullanmadan hizmet veren tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu tesisat firmaları ise su saatlerinin olduğu yerden başlayarak tüm yapının duvarlarını kırmakta ve duvardaki su kaçağı bulma işlemlerini yapmaktadır. Fakat bu şekilde bir işlem uygulamak çok yüksek maliyetlere denk geldiği gibi aynı zamanda kırma dökmeden dolayı tüm zamansal planlar aksamakta ve evlerin içinde inşaat alanları oluşmaktadır. Duvardaki su kaçağı bulma işlemlerinde uygulanması gereken tek sistem cihazlı ve makineli tespit ve tamirat işlemleridir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ