Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür, Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür 24 Şubat 2016

Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür

Donmuş su tesisatı nasıl çözülür? Eskiden kışın uzun yolculuklardan ve seyahatlerden döndüğümüz zaman sıklıkla karşılaştığımız bir sorundur. Özellikle soğuk bölgelerde ve köylerde, neredeyse bir ve iki gün bu işkence ile karşılaşılmaktadır. Su bir ev için son derece önemli bir şeydir. Donmuş su tesisatı nasıl çözülür? Eğer tesisat dışarda ve kısa bir alanda ise bunu, o boruları ısıtarak yapabilirsiniz. Nitekim eskiden insanlar böyle yapardı. Bununla ilgili olarak internetten çok sayıda çözüm bulabilirsiniz.

Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür? Yöntemleri

  • Eğer bina dışarısındaki su saati ve çevresi sonmuş ise, bunu eskiden küçük tüplere takılan ısıtıcılar ile çözebilirsiniz. Saate yaklaştırın ve çözülmesini bekleyin.
  • Evin içerisinde borularda bir sorun var ise, o zaman kaynak makinası ve benzeri şeyler kullanabilirsiniz. Bunun için biraz dikkat emeniz veya işi bilene yaptırmanız gerekmektedir. Kaynak makinası ile demire elektrik vererek, boruları ısıtabilirsiniz.

Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür? Bazı Pratik Bilgiler

Donmuş su tesisatı nasıl çözülür? Diye soracak olursanız, sizlere bası bilgiler sunabilirim. Bunun için öncelikler bina içi su tesisatının hangi maddeden yapıldığını bilmemiz lazım. Bina içerisindeki tesisat eski ve demir ise, donmuş su tesisatı nasıl çözülür? O zaman yapmanız gereken tek şey demire elektrik vermenizdir. Bazıları musluklara ateş ve çakmak tutmaya kalkışırlar.

Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür

Kendinizi bununla sakın yormayın, çünkü bu işlem sadece zamanınızı alır.  Bunun için yapmanız gereken tek şey, sanayiden veya varsa mahalle aralarında kaynakçı bulmanızdır. Gelip bira süre borularınıza elektrik verecek ve bütün sıkıntı giderilecek. Peki borularınız plastik ise, donmuş su tesisatı nasıl çözülür? İşte o zaman evdeki bir çak aletten ve tencere tavadan yardım alabilirsiniz. Her evde buluna düdüklü tencere yardımı ile bu sorunu evde kendinizde halledebilirsiniz. Herhangi bir usta çağırmanıza da gerek yok. Önce ocakta düdüklü tencereyi, içerisine su koyarak ısıtmaya başlıyorsunuz. Düdüklü tencere herkesin de bildiği gibi fokurdamaya başlayan su ile buhar çıkarmaya başlayacaktır. Daha sonra tesisatın ortalarından bir yerden bir musluk bularak, düdüklü tencereyi oraya yerleştirin. Tam musluğun ağzına gelecek şekilde buharı verin. Ortalama olarak üç saat geçmeden musluklarınız çözülmüş olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey, kaynak makinası ile ısıtmak. Bu işlemde uzman bir kişinin kesinlikle olması lazım. Aksi takdirde borularınız patlayabilir.

Donmuş Su Tesisatı Nasıl Çözülür

Çünkü donmuş bir yere ani sıcaklık vermektesiniz, bu biraz riski de yanında getiri. Donmuş su tesisatı nasıl çözülür? İşte burada sizlere bazı çözülme yöntemleri söylemiş bulunmaktayım. Bir de borular ve tesisat çözüldüğü zaman, musluklarınızdan önce hava ve artından tazyikli ve arar ara pompalanırmış bir şekilde su gelecek. Buna da dikkat etmeniz gerekir çünkü biraz korkutucu olabilir. Yanı sıra da ilk gelen su ile temas kurmayın, çünkü bu ilk gelen su pis ve çamurlu gelebilir. Donmuş su tesisatı nasıl çözülür?

Diye internetten aratma yaptığınız zaman da hemen hemen sizlere aynı bilgiler verilecektir. Aynı zaman da donmuş su tesisatı nasıl çözülür? İle ilgili forumlar da bulabilirsiniz. Buralarda insanlar bu gibi başlarına gelen olayları ve bunları nasıl çözdüklerini anlatıyorlar. Çok sayıda insandan ve kullanıcıdan yararlı bilgiler alabilirsiniz. Teknolojik olarak bu gibi sorunlar için aletler ve makinalar da çıkmış olabilir. Şu an için bunları bilmesem de, sizler internette ve forumlarda bunları bulabilirsiniz. Benim bildiğim kadarı ile kurutma makinasına bezeyen bir makine var ve bu işlerde kullanılıyor. Şimdiden hepinize kolay gelsin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ