Demirdöküm Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Demirdöküm Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Demirdöküm Kombi Suyu Isıtmıyor

Demirdöküm kombi suyu ısıtmıyor sorunu aslına bakılırsa önemli bir sorundur. Çünkü kombinin temel işlevlerinden biri de sıcak su sağlama işlemidir. Sıcak su sağlamasında sorun olan kombilerde genellikle birden çok alanda sorun olabilmektedir. Fakat ilk sorun alanı kullanıcıların da rahatlıkla çözüme kavuşturabileceği basınç ayarlarıdır. Kombinin basınç ayarları eğer 1,5 değerlerinin altındaysa sıcak su vermeyecektir. Bu gibi sorunlarda direkt olarak kombinin altında bulunan su basma vanasından kombiye su basılmalı ve kombinin basınç değerleri normale getirilmelidir. Kombinin basınç değerleri normal olduğu halde Demirdöküm kombi suyu ısıtmıyor sorunu yaşanıyor ise o zaman sorun kombi parçalarında demektir.

  • Demirdöküm kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında yetkili teknik servis öncelikle kombinin tribününe bakacaktır. Çünkü tribünde oluşan bazı arızalardan dolayı sıcak su akışı kesilmekte ve kombi sıcak su sağlayamamaktadır.
  • Fakat tribünde bir problem algılanmadı zaman kombinin kontrol panelinde bulunan ntc, ptc, akış şalteri, üç yollu vana ve plaka eşanjör gibi kombi parçalarında sorun oluşabilmektedir. Bu parçaların değişimleri sayesinde kombinin sıcak su vermeme sorun giderilmelidir.

Su Isıtmama Probleminde Parça Değişimi Yapılabilmektedir

Demirdöküm kombi suyu ısıtmıyor gibi bir durum göstereceği gibi aynı zamanda bu problemden kaynaklı olarak petekleri de ısıtmıyor gibi bir sorun doğurabilir. Bu tür bir problemde ise arıza boyutu daha yüksek olacak demektir. Bu tür arızaları önlemenin en iyi yolu ise belirli aralıklar ile kombi bakımı yapılmasıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ