Demirdöküm Kombi Su Eksiltiyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Demirdöküm Kombi Su Eksiltiyor 11 Kasım 2015

Demirdöküm Kombi Su Eksiltiyor

Demirdöküm kombi su eksiltiyor ise bu soruna bağlı olarak kombi su basınçları düşecek ve basınç seviyelerindeki bu azalmadan dolayı da kombi yeterli derecede işlev göremeyecektir. Kombinin su eksiltmesi demek kombi basınç seviyesinin 1,5 değerleri altında olacağı anlamına gelmektedir. İdeal basınç değerinin altında olan kombilerde ise sıcak su akışı olmayacak, peteklerde sıcaklık yakalanmayacak ve ocaklar yanmayacaktır. Demirdöküm kombi su eksiltiyor sorunlarında ana problem doğal gaz tesisat borularından kaynaklanmaktadır.

  • Demirdöküm kombi su eksiltiyor sorunlarında yapılması gereken ilk işlem görünür yerlerdeki borulardan sızıntı olup olmayacağı kontrol edilmelidir. Bu borularda sızıntı yoksa kesinlikle sıva altındaki borularda kaçak var demektir.
  • Doğal gaz tesisatındaki kaçak yerleri çok küçük boru deliklerinden olmaktadır. Bu boru deliklerinden sızan sular ancak termal kamera cihazları ile bulunmaktadır.

Doğalgaz Borularındaki Su Kaçakları Kimyasal İlaçlarla Kapatılır

Demirdöküm kombi su eksiltiyor sorunlarında meydana gelen su kaçağı problemlerinde kırma dökme olmadan ve son derece kaliteli bir şekilde tamiratı yapılmaktadır. Öncelikle termal kamera yöntemleri ile duvarların üstünden arama yapılmaktadır. Bu arama işlemlerinden sonra su kaçak alanları noktasal olarak bulunmaktadır. Bulunan bu su kaçak alanlarına kimyasal kapatıcı ilaçlar gönderilir ve borulardaki tüm kaçak alanları doldurulmuş olur. Kimyasal ilaçlar sayesinde kırma dökme işlemleri olmadan tüm doğal gaz su kaçak alanları kapatılmaktadır. Kimyasal ilaç sayesinde var olan kaçaklar kapatıldığı gibi sonradan oluşacak kaçaklar da önlenecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ