Dedektör ile Boru Tıkanıklığını Tespit Etme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Dedektör ile Boru Tıkanıklığını Tespit Etme 14 Aralık 2015

Dedektör ile Boru Tıkanıklığını Tespit Etme

Dedektör ile boru tıkanıklığına yol açan bölgeyi bulma işlemleri ile, kanalizasyon sistemlerinde oluşan boru tıkanıklıklarının saptanması kolaydır. Boru tıkanıklıkları her zaman tesisatın daireye yakın bölümlerinde olmaz. Bazen tesisatın bahçenin altından geçip kanalizasyona bağlanan bölümlerine meydana gelen boru tıkanıklıkları daha genel problemlere yol açabilir. Logar tıkanıklıklarında da aynı durum söz konusudur ve logar kapağının bulunması da bazen zor bir durumdur. Böyle durumlarda dedektör uygulaması kullanıcılar için büyük kolaylık sağlar. Dedektör ile boru tıkanıklığı bulma yöntemi şu durumlarda kullanabilir;

  • Müstakil evlerin yer altından geçen tesisat bölümlerinde meydana gelen tıkanma ve su kaçaklarında,
  • Apartmanların ortak su tesisatlarının yer altında kalan bölümlerinde ortaya çıkan tıkanma ve su kaçaklarında,
  • Logar tıkanıklıklarında, logar kapağının bulunamadığı durumlarda.

Bu problemler eski yöntemlerle çözümlenebilmesi zor durumlar yaratırdı. Boru sistemlerinde meydana gelen hasarların tespiti ya da logar kapaklarının bulunabilmesi için birçok yerde kırma işlemlerinin yapılması ve çukurların oluşması gerekirdi. Yöntemler büyük miktarda iş gücü gerektiriyordu. Maliyetleri yüksekti. Çevreye verilen rahatsızlık da sürekli artış gösterirdi. Geniş alanlar kullanılmaz hale gelirdi. Bütün bunlar kullanıcılar için son derece olumsuz çevre koşulları yaratırdı. Konfor standartları bozulurdu. Sağlığı tehdit edici unsurların ortaya çıkması engellenemeyebilirdi.

Dedektör ile boru tıkanıklığına yol açan bölgeyi bulma işlemleri, yukarıda belirtilen zorlukların pek çoğuna sağlıklı çözümler getirir. İşlem sırasında herhangi bir kırma işlemine gerek olmaz. İş gücü azdır. Sistem hızlıdır. Maliyeti düşüktür. Tesisat borularında meydana gelen tıkanıklık ya da su kaçağı problemlerinin kaynağı konusunda kesin bilgiler sağlar. Tesisat sisteminin görüntüsünü sağlayarak olası başka problemlerin de saptanabilmesi mümkün olur. Tesisatı onarmak için tam olarak nerede çalışma yapılması gerektiği kusursuz şekilde belirlenir. Aynı zamanda logar kapaklarının bulunması konusunda da son derece işlevsel çözümler sağlar.

Dedektör ile boru tıkanıklığına yol açan bölgeyi bulma işlemleri, çevreye verilen rahatsızlığı en aza indirerek, kullanıcılar ve tesisat servisleri için rahat bir çalışma alanı yaratır. Modern teknolojilerin yaygınlaşması ile eskiden çok zor koşullarda gerçekleştirilen birçok işlem son derece pratik ve sağlıklı koşullara kavuşur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ