Cihazla Tıkanıklık Açma - Lavabo ve Tuvalet Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Cihazla Tıkanıklık Açma 28 Ekim 2015

Cihazla Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık sorunları günümüzde insanların canını sıkan bir hal almıştır. Mutfak, tuvalet ve banyo alanlarında meydana gelen tıkanıklıklar çeşitli sorunlar oluşturur. Özellikle tuvalet alanlarında meydana gelen tıkanıklıklar insanları zor durumda bırakmaktadır. İnsanlar tuvaletlerinde sorun oluştuğunda başka yerlere gitmek istemezler. Çünkü tuvaletler özel alanlardır. Sistemlerde tıkanıklık oluşmasının bazı nedenleri vardır. Bu nedenler; usta hatası, malzemenin kalitesiz kullanılması, malzemenin yanlış kullanımı ve yabancı maddelerin gider borusuna atılması gibi nedenlerdir. Usta hataları yanlış hesaplamadan dolayı kaynaklanmaktadır. Yanlış hesap yapan ustalar gider borusuna yanlış eğim verebilmektedir. Yanlış eğim alan gider borusundan su gidemez ve geri teper. Malzemenin kalitesiz olması zaman içerisinde gider sisteminin deforme olmasına neden olur. Bu durumda zamanla tıkanıklık sorunlarının meydana gelmesi demektir. Malzemenin yanlış kullanımı genellikle dirseklerde görülür. 90 derecelik bir adet dirsek kullanılır.

Tek dirsek fayda sağlamaz ve tıkanıklık oluşur. Bunun yerine kullanılması gereken 45 derecelik iki tane dirsektir. 45 derecelik iki dirsekte suyun akışı daha rahat olacak ve tıkanıklık meydana gelmeyecektir. Yabancı maddeler; mutfak alanlarında yağların ve yemek artıklarının gidere atılması, banyoda kılların ve saçların gidere gitmesi tıkanıklığa neden olur. Tuvalet alanlarında selpak, peçete, çocuk bezi, gazete kağıdı, sigara izmariti ve pet gibi atılan maddeler tıkanıklığın oluşmasını sağlamaktadırlar. Genellikle tuvalletteki tıkanıklıklarda sigara izmaritine rastlanır. Zararsız görülüp atılan sigara izmariti tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Gider borusuna atılan sigara izmariti soda açılır ve boruya yapışır. Atılmaya devam edilirse, sigara izmaritleri gider borusunda birikir ve tıkanıklık oluşturur. Bu gibi sebeplerle oluşan tıkanıklarında ilk olarak etrafa koku yayılmasıyla anlaşılabilir. Yayılan koku engellenmezse dairenin veya iş yerinin her tarafından hissedilir. Kötü kokuyu engellemek için kullanılacak koku gidericiler etkisiz kalır. İş yerleri kötü kokudan evlere göre daha kötü etkilenir. Müşteriler bir daha gelmek istemez. Bu nedenle iş yeri para ve saygınlık kaybı yaşar. Bunların olmaması için cihazla tıkanıklık açma gerçekleştiren firmalar çağrılmalıdır. Cihazla tıkanıklık açma işlemini gerçekleştiren firmalar işlemlerini çok kısa sürede gerçekleştirir. Bu sayede mağduriyer durumunuz çok kısa sürer. Cihazla tıkanıklık açma işlemini gerçekleştiren firmaların izleyeceği yol:

  • Cihazla tıkanıklık açma işleminde tıkanıklığın hangi bölgede gerçekleştiği ve hangi maddelerin olduğu tespit edilmesi amaçlanır. Bu tespit için kameralı cihazlar kullanılır. Kameralı cihazların net görüntü vermesiyle tıkanıklığın nedeni ve tıkanıklığı oluşturan maddeler bulunur. Bu doğrultuda izlenecek yöntem belirlenir.
  • Cihazla tıkanıklık açma işleminde tespir aşamasından sonra tıkanıklığı açmak için robotlar gönderilir. Bu robotlar tıkanıklığa sebep olan maddeleri parçalayarak kanalizasyon sistemine gönderir.
  • Yapılan tıkanıklık açma işleminin kalitesini kontrol etmek için kamera gönderilir.
  • Cihazla tıkanıklık açma işleminin kullanıcı hatası olmadığı sürece uzun süre dayanması için gider borusu tazyikli su ile yıkanır. Bu işlemle gider borusu ilk günki halini alır.
Cihazla Tıkanıklık Açma

Cihazla Tıkanıklık Açma

Modern Cihazla Tıkanıklık Açma

Modern cihazla tıkanıklık açma işlemlerinde evlere zarar gelmez ve yapılan işin fiyatı çok uygun olur.  Ancak her firma cihazla tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirmez. Cihaz kullanmayan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların yapacağı işlemler eve zarar verir ve ev inşaat alanına döner. Eski usulle yapılan işlemler çok uzun sürer ve çok masraflı olur. Bu masrafın ana nedeni ise kırılan fayansların ve dökülen duvarların tekrar tamiri için harcanan paradandır. Bu durumu yaşamamak için firmaları iyi araştırmanız gerekmektedir. Bu araştırmada cihazla tıkanıklık açma işlemini yapan firmalara yönelmelisiniz. Araştırma sayesinde evinize gelen cihazla tıkanıklık açma firmaları size en iyi şekilde hizmet verecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ