Cihazla Su Kaçağı Arıza Tespit Çalışması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Cihazla Su Kaçağı Arıza Tespit Çalışması 14 Aralık 2015

Cihazla Su Kaçağı Arıza Tespit Çalışması

 

Yüzeyden, kırma dökme yapmadan ve cihazlar yardımıyla su kaçağı yeri tespiti ve onarımı, tadilat fiyatlarını önemli ölçüde aazaltmaktadır. Bu, fazladan ve boş yere kırılan duvar, fayans ve seramiklerin tekrardan onarımının önüne geçilmesiyle sağlanmaktadır. Su tesisat ve gider borularının geçtiği her yerde görüntülü ve akustik dinlemeli cihazla su kaçağı tespit çalışması yapılabilmektedir. Bu da neredeyse komple bir binanın su ve gider tesisatının en az kırıp dökme işlemi gerçekleştirerek veya hiçbir kırma işlemi yapılmadan bile kaçak yeri tespiti ve onarımı, tıkanıklık açma çalışmalarının yapılmasına olanak sağlamaktadır. Tesisatçı firmanın çalışanları ellerindeki cihazlar yardımıyla kaçak yerini tespit etmelerinin ardından, müşterilerin onaylarını alarak tadilat işlemine başlayabilmektedirler.

 

Su kaçakları her zaman dışarıya sızdırmadığı için, ilk tespitinin faturalara yansıyan fiyatlarla yapılması gerekebilmektedir. Böyle şüpheli durumlarda kullanılan termal kamera ile görüntülenerek yapılan çalışmalar, suyun nereden sızdırdığını, oluşan deliğin boyutunu ve onarımı için en uygun şartları sunması açısından gerçekten önemli ve hızlı bir yöntemdir. Termal kameralı cihazla su kaçağı tespit çalışması, hem bu durumdan mağdur olan insanlar açısından hem de tadilatı gerçekleştirecek tesisatçı firma açısından işlerinin kolaylaşması, hızlanması ve masrafların azalması bakımından büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Ancak, bu cihazların temininin maliyetli olması, tespit işlemi için gereken ücretin biraz daha pahalı olmasına neden olmaktadır. Ayrıca cihazlar ithal edildikten sonra da, bunları kullanacak tesisat ekibinin, cihazı kullanma konusunda eğitim almış ve yapacağı işi en iyi şekilde sunma konusunda uzmanlaşmış olması gerekmektedir.

 

Tesisatlar borularında meydana gelen çatlak ve sızıntıların onarılması, insan yaşam kalitesini ve komşularla olan ilişkileri doğrudan etkileyeceğinden, insanlar bu problemleri en hızlı şekilde ve sorunsuz olarak halletmek istemektedirler. Bu da, elbette ki cihazlı su kaçağı tespit çalışması yapan firmalar sayesinde olmaktadır. Bu firmaların tercih edilme oranının artması da firmalar arasında fiyat konusunda bir çekişmeye meydan verdiği gibi en son teknolojik ve yeni üretilen cihazların kullanımına olan ilgilerini de arttırmıştır. Böylelikle sektörde sürekli bir ilerleme kaydedilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ