Cihazla Petek Temizleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Cihazla Petek Temizleme 16 Ekim 2015

Cihazla Petek Temizleme

Cihazla petek temizleme işlemi yapabilen firmalar vardır. Bu firmalar temizlikte kaliteli kimyasal ilaçlar ve güçlü makineler kullanmaktadır. Peteklerin içi kirlendiği zaman peteğin bulunduğu yerin ısısı zaman içerisinde düşecektir. Bulunduğu oda soğuk kalacaktır. Bu çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. bunların olmasını istemeyen ev sahipleri genel olarak kombinin ayarını yükseltme yoluna gider. Ancak peteğin içindeki biriken pislikler peteğin ısınmasını engelleyecektir. Kombi en son ayarda çalışsa bile petekler normal sıcaklıkta olacaktır. Açılan kombi doğal yakıtının çok harcanmasına neden olduğundan faturaların kabarık olmasına neden olur.         Peteğin ısınmamasının ana nedeni; peteğin içindeki pisliklerin dibe çökerek yapışmasıdır. Bu durumda gelen sıcaklık dengesiz dağılır. Peteğin alt kısımları soğuk olurken, üst kısımları ise ılık olacaktır. Bu dengesizliği ev sahibi kolay bir şekilde anlayabilir. Ev sahibinin bu durumda yapması gereken cihazla petek temizleme işlemini yapan firmaları çağırmasıdır. Çağrılan bu firmalar kısa sürede ortalama iki saat içerisinde temizliği kaliteli bir şekilde gerçekleştirirler. Cihazla petek temizleme işlemini gerçekleştiren firmlar sayesinde doğal gaz faturaları bir hayli düşecek ve peteklerden alınan verim daha da artacaktır. Cihazla petek temizleme işlemini yapan firmaların yaptığı işlemler:

  • Cihazla petek temizleme yapan firmalar ilk peteğin içindeki kirleri yapıştığı ve çöktüğü yerden ayırmayı amaçlar. Bunun olması için kaliteli kimyasal maddeler kullanılır. Peteğin içine atılan kimyasal maddeler bir süre beklendikten sonra etki edecek pislikleri ayrıştıracaktır. Bu işlemin başarılı olması için kimyasal maddenin kaliteli olması gerekmektedir. Yoksa yapılacak işlemden tam olarak verim alamazsınız.
  • Ayrışan kirleri çekmek için petek temizleme makinesi kullanılır. Güçlü torka sahip olan petek temizleme makinesi pislikleri çekecek ve haznesinde biriktirecektir. Haznesinde toplanan bu pislikler istenildiği zaman görülebilmektedir.
  • Bu işlemden sonra peteklerde tozlar kalır. Kalan tozları temizlemek için yüksek basınca sahip su makineleri kullanılır. Yüksek basınçlı su makinesi en küçük pisliğe kadar temizleme yaparken aynı zamanda durulama işlemini de yapar.
  • Bu işlemin uzun süreler verim verebilmesi için kimyasal ilaçlar peteğe atılır. Bu sayede petekten uzun süre verim alınacak ve doğal gaz borusunun ömrü uzayacaktır.
  • Cihazla petek temizleme sayesinde evinize zarar gelmez ve pislik bulaşmaz. Yapılan temizleme işlemlerinde petekler bulundukları yerden hiç oynatılmaz ve sökülmez. Makineler peteğe bağlanarak işlem görür. Bu sayede hiçbir yer hasar almaz ve kullanılan makineler su damlatmaz ve akıtmaz.
Cihazla Petek Temizleme

Cihazla Petek Temizleme

Cihazla Petek Temizlemenin Sağladığı Faydalar

Cihazla petek temizleme sayesinde gelen doğal gaz faturalarınızda ortalama olarak %30’a varan düşüş yaşanır bunun yanında peteklerin ısısı yarı yarıya artar. Kombi ayarı düşük olsa bile peteklerden gelen sıcaklık tatmin edici olacaktır. Kışa girerken yapılan hazırlıkların ilk sırasında cihazla petek temizleme işleminin gelmesinde faydır. Yapılan temizleme sayesinde kışın gelecek olan faturaları düşünmeyeceksiniz ve daha çok ısınacaksınız. Bu sayede soğuktan oluşabilecek hastalık riskinide ortadan kaldırmış olursunuz. Ancak bazı insanlar evlerinin ısı yalıtımlı olduğundan dolayı cihazla petek temizleme işlemine gerek olmadığını söylüyor. Şu bilinmelidir ki ısı yalıtımı evin içindeki ısıyı saklar. Evin içinin daha sıcak olmasını sağlamaz. Evin içinin sıcak olmasını sağlayan peteklerdir. Cihazla petek temizleme işlemini birçok firma yapıyor. Ancak çoğu firma kalitesiz ilaçlar kullanıyor veya düşük güçte makine kullanıyor. Bunlarla yapılacak olan işlemlerden verim alınamayacaktır. Petekler kısa süre içerisinde eski hallerine dönecek ve temizlik için ekstra para harcamış olacaksınız. Bunların yaşanmaması için temizlik yapan firmaları iyi araştırmak gerekiyor. Eğer araştırma yapacaksınız kullanılan makinelerin gücüne ve kimyasal ilaçların kalitesine bakılmasında fayda vardır. Bu araştırmayla çağırılan firma size en iyi hizmeti verecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ