Cihazla Gider Sızıntısı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Cihazla Gider Sızıntısı Tespiti 14 Aralık 2015

Cihazla Gider Sızıntısı Tespiti

 

Binaların su tesisatlarındaki ve gider borularındaki en büyük problemlerden biri olan su sızıntısı tespiti ve onarımı, son birkaç yılda geliştirilen teknolojik aletlerin varlığından önce son derece can sıkıcı olmanın yanında bir o kadar da uğraştırıcı ve maliyetli bir işti. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte kırıp dökmeden, cihazla gider sızıntısı tespiti ve onarımının yapılabilir hale gelmesi, insanlara bu problemin artık eskisi kadar büyük bir dert olmasını olmasının önüne geçmiştir. Sırf kırıp dökme sorunun yaşamak istemeyen insanların, basit gibi gördükleri bir sızıntıdan kaynaklı, zaman içerisinde çok büyük problemler yaşaması da bu konuda önlem almanın ne kadar doğru bir karar olduğunu acı yoldan deneyimlemelerine neden olmuştur. O küçük sızıntının onarımı için kırılacak onca fayans ve duvarın tekrar inşasını göze alamamak, çoğu zaman bütün bir tesisat sisteminin yenilenmesini gerektirecek büyük bir sorun halini almıştır.

 

Fakat her alana olduğu gibi teknolojinin bu alana da el atması, insanları bu problemleri çözmek için daha az uğraştırmayı amaçlayarak bu konuda büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Uygun olan bir noktadan tesisat sisteminin içine geçirilecek küçük bir kamera sistemi ile, sızıntının yerinin noktasal olarak ve kesinlikle kırmadan tespit edilebilmesi, bu konuda hem sızıntı mağdurlarını hem de tesisatçıları büyük bir rahatlıkla bu işe girişir hale getirmiştir. Kameralı ve sesli cihazla su sızıntısı tespiti, yaygınlaştıkça insanların bu sızıntıları önlemedeki gayretleri de artacaktır. Bu nedenle, teknolojik cihaz sahibi tesisat firmalarının tercih edilme oranı artacaktır. Tercih edilme oranını arttırmak isteyen firmalar da kendi bünyelerine bu cihazları sokmak adına daha bir özverili konuma geleceklerdir. Böylece hemen her firma alanında en iyisi olma yönünde, müşterilerini memnun edecek bir adım atmış olacaktır.

 

Teknolojik cihazla su sızıntısı tespiti yapan firmaların sayılarındaki artış, bu firmaları fiyat yönünden bir rekabete sürükleyecek ve gün geçtikçe fiyatların da düşmesi söz konusu olacaktır. Şu an bile yüksek gibi görünen bu tespit yöntemi fiyatları, sorun komple ele alındığında, eski usül kırıp dökme ile tespitten daha maliyetsiz ve zahmetsiz olduğu su götürmez bir gerçektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ