Cihaz Yardımıyla Su Kaçağı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Cihaz Yardımıyla Su Kaçağı Tespiti 12 Ekim 2015

Cihaz Yardımıyla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti başlıklı bu makalede; tesisat sistemine en büyük zarar su kaçağı probleminin etkileri, zararları ve cihazla su kaçak tespiti işlemleri hakkında detaylı bir bilgi bulabileceksiniz. Cihazla su kaçağı bulma işlemleri olduğu gibi cihaz kullanımı olmadan da su kaçağının nasıl tespit ve onarımı yapılacağını hakkında bile edinebileceksiniz.

Su Kaçakları En Problemli Tesisat Arızalarındandır

Cihazla su kaçağı tespiti uzun yıllardır tesisat sektöründe kullanılan ve son derece yüksek kalite alınan cihaz sistemlerinden biri olmaktadır. Alanında uzman çalışma performansı gösteren tesisat firmaları cihazla su kaçağı tespiti işlemlerinde hiçbir duvar ve fayans kırmadan işlem uygulamakta ve uyguladıkları bu işlemler saatler içinde son bulmaktadır. Cihazla su kaçağı tespiti işlemlerini anlatmadan önce yapılarda meydana gelen bu su kaçak problemlerinin etkileri üzerinde durmakta fayda var. Su kaçakları tesisat borularındaki çatlamalardan ve delinmelerden sızarak duvarların içinde biriken sulardır. Su kaçağı problemi kısa zamanda kendini göstereceği gibi çok uzun zaman sonra da ortaya çıkabilir. Önce damlama şeklinde olan su kaçağı zamanla borunun delik yerinin büyümesi ile sızıntı halini alır ve etkileri daha fazla hissedilmeye başlanır. Su kaçağı problemlerinde duvarın içinde biriken sular, bir zaman sonra duvar yüzeyinde kendini göstermeye başlar. Duvar yüzeyinde nemlenme ve damlama şeklini alan bu kaçaklar kimi zamanda alt kat dairelerin tavan bölümlerinde ortaya çıkar. Su kaçağı probleminde sular nereden yol bulursa kendine oradan dışarı çıkar. Su kaçaklarının yapılara verdiği en büyük zarar evlerin su baskınlarına uğramasıdır.

Cihazla Su Kaçağı Tespitlerinde Kırma Dökme Olmadan Sorun Çözülür

Cihazla su kaçak tespiti işlemlerini sadece teknolojik alt yapısı sağlam olan tesisat firmaları vermektedir. Bu cihazlar Avrupa kalitesinde üretilen ve dünyada tesisat sektöründe kullanılan cihazlar olmaktadır. Fakat cihazla su kaçak tespiti işlemlerinde kullanılan cihazların hepsi aynı kalitede ve güçte olmamaktadır. Son sistem ve orijinal su kaçağı cihaz sistemlerini sadece profesyonel ve köklü tesisat firmaları kullanmaktadır. Her üründe olduğu gibi bu cihazlarda da yan sanayi ürünleri bulunmaktadır. Çin malı diye tabir edilen bu ürünler işlem güçleri az olmakta ve gerekli olan çalışma performansını gösterememektedir. Bu yüzden çalışma göstereceğiniz firmada kullanılan cihazların Avrupa kalitesinde üretilmiş olan cihazlar olmasına dikkat edilmesi gerekir. Cihazla su kaçak tespiti işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Akustik dinleme cihazları ile tesisat sistemlerinin geçtiği tüm duvarlar ayrıntılı bir şekilde dinlenir ve su kaçağının olduğu bölge veya bölgeler tespit edilir. Tesisat sisteminde bazı durumlarda su kaçakları birden fazla yerde olmaktadır. Bu yüzden her noktanın ayrıntılı olarak dinlenmesi gerekmektedir. Dinleme yolu ile noktasal olarak bulunan su kaçaklarının olduğu bölgelere kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek su kaçağı olan borunun hasarı tespit edilir ve nasıl bir işlem uygulanacağı belirlenir.

Cihaz Olmayan Tamiratlarda Zaman ve Maddi Kayıplar Büyük Olur

Cihazla su kaçağı bulma yapıldığı gibi cihaz kullanımı olmadan da bu işlemler yapılmaktadır. Bu tür işlemleri ise teknolojik alt yapısını sağlamlaştırmamış ve hala eski yöntemlere göre işlem uygulayan tesisat firmaları vermektedir. Cihazla su kaçağı bulma dışındaki tüm su kaçağı tespit işlemleri kırma ve dökme yapılarak bulunmaktadır. Yaşam alanlarında ve iş yerlerinde ortaya çıkartılan bu inşaat alanları ise insan yaşamını olumsuz etkilemektedir. Evlerde inşaat atıklarından her yerin batması ve kirlenmesi sorunu doğacağı gibi iş yerlerinin de günlerce kapalı kalması sorununa yol açmaktadır. Bu yüzden de su kaçak problemlerinde en karlı ve avantajlı yönü sadece cihazla su kaçağı bulma işlemleri sunacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ