Cihaz Tespitli Kırmadan Su Kaçağı Bulmak, Su Kaçağı Bulmak - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Cihaz Tespitli Kırmadan Su Kaçağı Bulma 23 Mart 2016

Cihaz Tespitli Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçağı bulmak için önce evdeki tüm vana ve musluklar kapatılır sonra da dairenize gelen su ana şebeke suyundan ayrılması gerekir. Bu şekilde musluklara bağlanan makinelerin, boruların içine gönderilen basınçtan zarar görmemesi sağlanır. Makineler yerlerini alır vanalar sıkı sıkıya kapanır ki musluktan ve ya vanadan herhangi bir damlama kaçak zannedilmesin çünkü damlayan su cihazın manometresinde düşüş olmasına neden olacaktır. Bu da konutunuzda kaçak olduğu düşüncesini ortaya çıkarır ve saatlerce kaçak arayıp çok fazla zaman kaybedilir.

Cihaz Tespitli Kırmadan Su Kaçağı Bulmak, Musluk ve vanalardan damlama olasılığı kaldırıldıktan sonra cihazın manometresine bakılır eğer düşüş var ise konutunuzda kaçağın yerinin tespit edilmesi işlemine girişilir. Profesyoneller kaçağın hangi bölgede ve ya nereye yakın olduğunu tahmini olarak belirler ve cihazla su kaçağı bulma işlemi devam eder. Sızıntının olduğu yeri bulmak için akustik cihaz temiz su boru tesisatı için yeterlidir. Yer tespiti noktasal olarak yapılır ve noktasal olarak kırılır, kaçak onarımı yapıldıktan sonra eski görüntüsüne tekrar döndürülür. Bazı sızıntılarda küçük bile olsa kırıp dökme işlemi yapılmaz bazı kimyasallar ile sızıntının olduğu bölge kapatılır. Bu kimyasalların kullanıp kullanılmayacağına müşteri karar verir. Kırdırmak istemiyorsa bazı durumlarda kimyasal kullanılabilir. Kaçak yok ise sorunun atık su boru hattında olduğu düşünülür ve kameralı cihazla su kaçağı bulma işlemine geçilir.

Cihaz Tespitli Kırmadan Su Kaçağı Bulmak

Cihaz Tespitli Kırmadan Su Kaçağı Bulmak

 Kameralı Cihazla Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçağı bulmak için kameralı sisteme pis su giderlerindeki kaçağı bulmak için başvurulur. Katlı bir apartmanda alt katlardan birinde oturuyorsanız üst kattaki komşunuzdan sizin banyonuza su geldiğini fark ettiyseniz yapmanız gereken son şey, su geçer gider diye beklemek olur. Çünkü sızıntı başladığında durmaz ilerleyerek ve çoğalarak devam eder. Bu suyun temiz ya da pis su olduğunu tavanda bıraktığı lekeler ile anlayabilirsiniz. Komşunuzdan sıcak ve ya soğuk temiz su borularından gelen sular olabilir bunlar saydamdır ve leke bırakmaz fakat gelen su sızıntısı atık su borularından kaynaklı ise tavanda beliren su sarımtırak olur ve tavandaki lekeler limon sarısı veya açık kahverengi izler bırakır.

Cihaz Tespitli Kırmadan Su Kaçağı Bulmak:Bu durumu fark edince profesyonel yardım ile kameralı sistem de kaçağın bulunduğu bölge tespit edilir. Fakat bu sistemi sadece profesyonel firmalar kullanır. Mahalle kültüründe yaygın olan su tesisatçılarından isteyeceğiniz yardım sonucunda gelen tesisatçı direk fayansları kaldırarak banyoyu ve ya tuvaleti inşaat haline getirerek sorunu bulup çözmeye çalışacaktır. Profesyonel firmalar kameralı cihazla su kaçağı tespiti konusunda tecrübelidirler ve sadece kaçağın bulunduğu bölgeyi onarabilmek için noktasal olarak çalışırlar. Yani herhangi bir sorun olduğunda birkaç dakika içinde komşunuzun da fazla vaktini almadan problem çözülmüş olur.

Su Kaçağı Bulmak

Teknoloji ile birlikte gün geçtikte değiştirilip yeni özellikler eklenebilen cihazlarla su kaçağı bulma konusunda uzman teknisyenler ile kameralı video kaydedebilen özellikleriyle her türlü sorunlarınızda tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Cihazla tespit edilen su kaçaklarının müşteriye bir çok açıdan çok değerli faydaları bulunmaktadır. Kısa sürede yapılan bu işlem zamandan ve kırmadan yapılan onarımlar ise maliyetten tasarruf etmeleri için büyük önem taşımaktadır. Tespit aşamasında müşterinin de görebileceği video görüntüleri sayesinde tüm sonuçlar kesin ve net olmakla beraber hiçbir şüpheye yer vermemektedir. Onarımdan sonra yapılan kontroller ve sunulan rapor ile sorunun çözüldüğüne kesin olarak emin olunmaktadır. Su kaçağı bulmak için tasarlanmış bu cihazlar sağladıkları kolaylıklar sayesinde ev, işyerleri ve yaşam alanlarınızda oluşan istenmeyen görüntüleri ortadan kaldırmaktadırlar. Uzman teknisyenlerin ellerinde hayat bulan cihazlar size hizmete her zaman hazırlardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ