Buderus Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Buderus Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Buderus Kombi Suyu Isıtmıyor

Buderus kombi suyu ısıtmıyor ise bu ciddi bir problem olabilir ve kesinlikle uzman yardımı gerekir. Kombi suyu ısıtmıyor ise ilk bakılması gereken yer kombinin su basıncıdır. Kombinin doğru bir şekilde çalışması ve sıcak su sağlaması için su basıncının 1,5 bar basınç düzeyinde olması gerekmektedir. Bu basınç değerinin altında kalan kombiler sıcak su verimi sağlamazlar. Bu yüzden de sorun oluştururlar. Bu bar seviyesi ayarlandığı halde ve ideal aralıklara getirilmesine rağmen hala sorun yaşanıyorsa bu sefer kombinin iç parçalarında sorun var demektir. Bu tür sorunlar için yani Buderus kombi suyu ısıtmıyor sorunları için uzman görüşü gereklidir.

  • Buderus kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında peteklerin içindeki su ısıtma, su pompalama ve tribün sistemlerinde problem olabilmektedir. Bu problemlerde parçalar çok arızalı ise değişim yapılmalıdır. Eğer sorunlar hafif ise bu parçaların onarımı yapılabilmektedir.
  • Kombinin içerisinde bulunan ve su ısınmasını sağlayan diğer parçalar ile ntc ve ptc denen parçalardır. Bu parçalarda herhangi bir işlev bozukluğu veya tıkanıklık durumu oluştuğu zaman kombi sıcak su sağlamayacaktır.

Kombinin Sıcak Su Vermemesi Önemli Bir Problemdir

Buderus kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında diğer bakılacak yerler ise akış şalteri, üç yollu vana sistemleri ve plaka eşanjörleri olacaktır. Bu alanlardaki problemler kombinin doğru bir şekilde su akışına engel olacaktır. Bazı durumlarda bu parçalardaki arızalar nedeniyle petekler de ısınmaz ve ocaklar da yanmaz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ