Boru Tıkanıklığı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Boru Tıkanıklığı 21 Eylül 2015

Boru Tıkanıklığı 

Boru tıkanıklığı pis su giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklardır. Bu giderler ise yaşam alanlarındaki tuvaletler, lavabolar ve banyo giderleri olmaktadır. Bu alanların birinde yaşanan tıkanıklık bütün yaşam düzenini bozacaktır. Ayrıca bu tıkanıklık problemlerinin işletmelerde yaşanması büyük zararlara ve prestij kayıplarına neden olacaktır. Üstelik bu durumların yeme içme hizmeti veren alanlarda olması tamamen büyük sorunlara yol açacaktır. Şimdi bir de sosyal medyanın gücü düşünülürse bir alanda yaşanan bu sorun saniyeler içinde milyonlarca kişiye ulaşacak ve işletme iflasın eşiğine gelecektir. Bu konuda azami dikkat edilmesi gerekir. Bu alanların düzenli olarak tesisat firmalarının kontrollerinde olması lazımdır. Gider borularında yaşanan bu tıkanıklık sorunu ilk olarak pis bir kokunun etrafa yayılması ile başlar. Bu koku son derece rahatsız edicidir ve alanın her noktasından hissedilir. Bu koku hissedildiği an tıkanıklık açma hizmetlerinden yararlanılması gerekir. Çünkü bu kokunun ardından gider borularında sular istenilen hızda gitmeyecek ve nihayetinde geri tepmeler başlayacaktır. Böyle boru tıkanıklıkları durumunda insanların akıllarına hemen eski tesisat tamirat yöntemleri gelir. Yine evlerin batacağı, günlerce ustanın evde çıkmayacağı ve tıkanıklık açılsa da birkaç ay sonra tekrardan olacağı gibi sorunlar ile kafalarını meşgul ederler. Bu durum eskiden olduğu gibi günümüzde de devam etmektedir. Fakat bu durumu yaşatmadan cihaz kullanımı ile hizmet veren tesisat firmaları da bulunmaktadır. Artık su kaçağı bulma işlemi de dâhil her türlü tesisat işlemi cihaz ve makine ile yapılmaktadır.

  • Evet, yanlış duymadınız su kaçağı bulma, tıkanıklık açma ve kanal açma işlemlerinin hepsi ve bütün tesisat çalışmalarında profesyonel tesisat firmaları cihaz ve makine kullanımı ile hizmet vermektedir.
  • Boru tıkanıklığında Kameralı görüntüleme sistemleri ve boru tıkanıklığı açma robotları kullanılmaktadır.
  • Yüksek çözünürlük garantisi sunan kameralı cihazlar ile borunun içindeki tıkalı alan bulunarak tıkanıklık oluşturan pislikler hakkında bilgi sahibi olunur.
  • Bu bilgiden sonra pislikleri parçalayacak şekilde programlanan robot boru içine gönderilir. Ve pislikler parçalanarak tesisat sistemlerinin dışına atılır.
  • Bu işlem sadece tıkanıklık açma hizmeti sağlar. Profesyonel tesisat firmasının amacı aynı boruda bir daha tıkanıklık yaşanmasının önüne geçmesidir. Bunun için de borunun için tazyikli su makineleri ile yıkanır, pislik artıkları ve yağlanmalardan giderilir.
  • Boru içinde alınan görüntüler onay için müşteriye sunulur. Bu işlemin ardından eğer kullanıcı hatası olmazsa, yani gider boruları içine katı cisimler atılmazsa borunun bir daha tıkanması gibi bir problem söz konusu bile değildir.

Doğru Tesisat Firması Seçimi Hem Tesisatı Hem de Bütçeyi Korur

Tıkanıklığı açılan gider sistemleri içine atılarak tıkanıklık oluşturan maddeleri biraz daha ayrıntılı anlatmakta yarar var. Öncelikle tıkanmaların en fazla yaşandığı mutfak lavabolarına bakmak gerekir bu alanlara yemek artıklarının, çay posalarının ve yanmış yağların dökülmesi boru tıkanıklığı sorununa yol açacaktır. Tuvaletlerde ise bu sorunların başını sigara izmaritleri çekmektedir. Boru içinde biriken sigara izmaritleri bir süre sonra tıkanıklık oluşturmaktadır. Ayrıca selpak, mendil, kağıt havlu, bez, peçete, orkit ve çocuk bezlerinin tuvalet giderlerine atılması boru tıkanıklığı oluşturmada çok etkilidir. Banyo giderlerinde ise sabun parçaları, saçlar ve kıllar tıkanıklık oluşturmaktadır. Kanal açma işlemlerinden su kaçağı bulmaya kadar kullanılan cihaz sistemi ile yapılan tüm tesisat çalışmalarında garanti sağlar. Fakat bu maddelerin giderlere atılması boru tıkanıklığı sorununun yaşanmasını kaçınılmaz kılar.

Yıllardır tesisat alanında kaliteli verdiği kaliteli hizmetler ile tesisat dünyasının starı olan Star Tesisat firması kanal açma, tıkanıklık açma, su kaçağı bulma, petek temizleme işlemlerinde bölgesinin en garantili ve düşük maliyetli işlemlerini sunmaktadır. Tesisat teknolojileri ile hizmet alıp, tesisatınıza ve bütçenize zarar gelmesin istiyorsanız, seçeceğiniz tesisat firması bellidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ