Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır 21 Eylül 2015

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Bu cümleyi arama motorlarına yazarak birçok bilgi bulabilirsiniz. Bu makalede de bu tıkanıklık sorunu ile detaylı bir bilgi bulacaksınız fakat baştan belirtmekte fayda var ki, tesisat sorunları sadece profesyoneller tarafından çözüme kavuşturulan sorunlardır. Kendi başınıza yapacağınız uygulamalar son derece yanlış ve sonu kötü biten durumlara neden olabilir. Kişiler internet araştırmasıyla birçok şeyi yapabilirler. Örnek vermek gerekirse yemek tarifleri alabilir, çiçek yetiştirme konusunda bilgi sahibi olunabilir, kâğıt katlama sanatını bile öğrenebilirler fakat tıkanıklık açma, kanal açma veya su kaçağı bulma gibi tesisatı ilgilendiren konuları asla bireysel olarak başaramazlar. Bu işlemler sadece makinelerle ve profesyonel kişiler ile yapılan işlemlerdir. Birçok insan internet üzerinden öğrendiği bilgilerle boru tıkanıklığı açmak isteyince genellikle borunun patlamasına ve daha fazla hasar almasına neden olmaktadır. Tesisat teknolojilerinin gelişmesi sonucu boru tıkanıklığı profesyonel çalışma neticesinde saatler içinde çözüme kavuşturulmaktadır. Bunu sağlayan ise her tesisat tamiratında kullanılan teknolojik cihazlar ve makinelerdir. Su kaçağı bulma işleminden tıkanıklık açma konusuna kadar her arıza makineler ile çözüme kavuşturulmaktadır. Bu çözüm konusuna geçmeden önce ilk olarak sorunun nasıl oluştuğuna bakmakta fayda var.

  • Yapılarda yaşanan boru tıkanıklığı mutfak lavabosu giderlerinde, tuvalet giderlerinde ve banyo giderlerinde olmaktadır.
  • Bu tıkanıklıkların yaşanmasının birkaç nedeni vardır. Tesisat sistemini döşeyen ustanın borulara yanlış meyil vermesi tıkanıklık oluşturmada çok etkilidir. Ayrıca yanlış ve kalitesiz malzeme kullanılması da tıkanıklığı oluşturmaktadır.
  • Fakat bu alanlarda tıkanıklık yaşanmasının en büyük nedeni kullanıcı hataları olmaktadır. Gider boruları aşırı derecede yağlı ve tıkanmaya müsait borulardır. Bu alanlardaki yanlış kullanımlar çok kısa sürede boruyu tıkayacaktır.
  • Mutfak lavabosuna; yemek artıklarının temizlenmesi tıkanıklık yaratır. Peki, bu yemek artıkları neden lavaboya temizlenir? Bulaşık makinesine zarar vermesin diye, fakat bulaşık makinesini kurtarayım derken tesisat sistemini feda ediyorsunuz. Lavabolara dökülen yanmış yağlar, zaten yağlı olan gider borularında yağ katmanları oluşturur ve tıkanıklık meydana gelir.
  • Tuvalet giderine, tuvalet kâğıdı dışında atılan her türlü katı madde tıkanıklık oluşturur.
  • Aynı şekilde banyo küvet giderine saçların ve kılların dökülmesi bir süre sonra tıkanıklık nedeni olur.

Tesisat Sorunlarına Teknolojik Çözümler Gerekir

Gider borularında yaşanan bu tıkanıklık nedenlerini ve önemini anlattıktan sonra boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusu üzerine yoğunlaşabiliriz. Tesisat teknolojileri ile hizmet veren tesisat firmaları boru açma ve kanal açma sorunlarında tıkanıklık açma robotları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanırlar. Tıkanıklık olan boru içine ilk önce kamera sistemleri gönderilir ve tıkanıklığın neden kaynaklandığı, tıkanıklığın tam nerede olduğu ve nasıl bir çalışma programı ile çözüleceği konusunda fikir sahibi olunur. Edinilen bu bilgiler ışığında ise tıkanıklık açma robotları boru içine gönderilir ve tıkanıklık oluşturan pislikler parçalanarak boru dışına atılır. Tıkanıklık açıldıktan sonra ise borudaki yağlanmalar ve boruya yapışmış halde bulunan pislikler için de tazyikli su makineleri ile yıkama yapılarak boruda arındırma işlemleri yapılır. Böyle bir temizlik işleminden sonra eğer kullanıcı hatası tekrar olmazsa boru tıkanıklığının yaşanması mümkün değildir. Boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun tek ve en doyurucu cevabı bu şekilde yapılan uygulamalar ile alınmış olur.

Tesisat alanında teknolojik alt yapısını tamamlayamayan birçok tesisat firması tıkanıklık açma, kanal açma, su kaçağı bulma ve diğer tüm tesisat tamiratlarında duvarları ve fayansları kırarak işlem uygulayacaktır. Bu işlemler ise tüm yaşam düzenini alt üst edecek ve çok yüksek maliyetlere neden olacaktır. Tüm tesisat sorunlarında 10 yılı aşkın süredir profesyonel hizmet sağlayan Star Tesisat Firması yapılardaki tüm sorunlarda en yaratıcı ve akılcı çözümleri sunarak, en düşük maliyeler ile cihazlı ve makineli teknolojilerle hizmet sunacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ