Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır Neden Tıkanır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır Neden Tıkanır 14 Aralık 2015

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır Neden Tıkanır

 

Boru tıkanıklığı nasıl açılır neden tıkanır sorusunda boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna cevap verilebileceği gibi, neden tıkanır sorusuna da cevap bulmak gerekir. Belki bu sayede tıkanmanın sebepleri ortaya çıktığında tıkanıklığın da önüne geçilmiş olur. Boru tıkanıklığının sebeplerine gelince:

  1. Özellikle borularda tıkanıklık pis su giderlerinde görülür. Şebekeden gelen borularda nadiren tıkanıklık yaşanır. Şebekeden gelen suyun boruları ancak yapım aşamasında içine inşaat artığı gibi maddelerin atılması ve daha sonra şebeke suyundan gelebilecek kırıntılarla tıkanmasına sebep olur. Ancak bu çok görülen bir şey değildir.
  2. Bununla birlikte pis su borularında tıkanıklık, yine inşaat artıklarının bu borularda kalmasıyla, bizim de atıklarımızın gelmesi sonucu tıkanabilir.
  3. Ayrıca mutfaklarda yemek artıkları ve yağlardan dolayı tıkanıklık olabilir.
  4. Bununla birlikte banyolarda pis su giderlerine saç kıllarının toplanması sonucu da tıkanıklık yaşanabilir.

 

Bütün bunlar boru tıkanıklığına yol açtığı gibi, boru tıkanıklığı nasıl açılır neden tıkanır sorusundaki boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabı da önemlidir. Boruların tıkanıklığının giderilmesi için yapılacak olan önce tıkanıklığın yerinin tespiti ve tıkanıklığa neyin sebep olduğunun bilinmesi gerekir. Ancak pis su borularında tıkanıklık olduğunda tıkanıklığın olduğu yerden itibaren geriye doğru su taşması yaşanabilir. Böyle bir durumda yapılacak olan piyasada satılan lavabo açıcı kimyasallardan bu taşan yere dökmek ve kullanma kılavuzundaki talimatları uygulamamız gerekir. Fakat bu kimyasalları kullanmak sorunumuzu çözmeyebilir. Tıkanıklığı açmak için daha etkili kimyasallar kimyasal kullanmak gerekebilir. Bunun tespiti için de önce tıkanık olan bölgenin neden tıkandığının ve tıkanıklığın nerede olduğunun bilinmesi gerekir. Boru tıkanıklığı nasıl açılır neden tıkanır sorusu burada yine devreye girerek tıkanıklığın açılmasının yolları aranır. Tıkanıklığını sebebini öğrenmek ve tıkanıklığın yerini tespit etmek için de en iyi çözüm kameralı sistemle tıkalı boruyu incelemek olacaktır. Böylece borunun kimyasallarla açılıp açılamayacağı veya nasıl tamir yapılacağı görülebilir. Bundan sonra yapılacak işlem ise borunun tıkanık olan bölümünün açılması olacaktır. Eğer tıkanan boruyu kimyasallarla açmak mümkün olmazsa bu sefer kameranın ucuna takılacak bir aletle tıkanıklık açılmaya çalışılır ve bu açma sistemi çoğunlukla başarılı olur.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ