Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 3 Ocak 2016

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Boru tıkanıklıkları, banyo giderlerinde, mutfak lavabolarında, klozetlerde meydana gelebilmektedir ve kullanıcıların kafalarını boru tıkanıklığı nasıl açılır? sorusu meşgul etmektedir. Boru tıkanıklıklarının açılması konusunda yetkili servislerin kullandıkları çağdaş yöntemler, etkili çözümler sağlayabilmektedir. Boru tıkanıkları şu koşullarda oluşabilir;

  • Banyo giderlerinde, özellikle duş sırasında dökülen saçlar giderden geçemeyip tıkanıklık oluşturabilir.
  • Klozetlerde katı atıklar tıkanıklık oluşturabilir.
  • Özellikle mutfak lavabolarında bulaşık yıkarken, tabaklarda kalan atıklar gider borularına yapışıp, birikerek zaman içinde tıkanıklıklara yol açabilir.

Boru tıkanıklıkları konusunda kullanıcıların “boru tıkanıklığı nasıl açılır?” sorusuna verilecek cevaplar tıkanıklığın yeri ve şekline göre değişebilir. Modern araç ve yöntemlerin gelişiminden önce, boruları kırarak açma yöntemi yaygın olarak kullanılıyordu. Bu yöntem ev ve iş yeri sahipleri için ek problemleri de beraberinde getiriyordu. Tıkanıklık açıldıktan sonra kırılan bölgelerin tadilatı ile ilgilenmek zorunda kalan ev ve iş yeri sahipleri için bu durum, ek masrafları da beraberinde getiriyordu. Bununla beraber banyo ve lavabolar tadilat bitene kadar kullanım dışında kalıyordu. Oysa modern yöntemlerin gelişmesi, tesisatçılara çok daha kolay ve hızlı bir çalışma imkanı tanıdı. Aynı zamanda ev ve iş yeri sahipleri için de ek problemler çıkmasının önüne geçildi. Robotla tıkanıklık açma işlemleri sayesinde, kullanıcıların “boru tıkanıklığı nasıl açılır?” soruları da oldukça basit cevaplarla karşılanmaya başlandı. Tıkanıklığın çok derinde olması durumda kameralı görüntüleme sistemleri sayesinde tıkanıklığın olduğu bölge, açık ve kesin şekilde tespit edilebilmektedir. Tıkanıklığın olduğu bölgeye uygulanan vakumlama ile, tıkanıklık yaratan maddeler kolaylıkla temizlenebilmektedir. Ancak klozetlerde büyük katı atıklara bağlı tıkanıkların olması durumda, tıkanıklığı vakumlayarak açmak mümkün değildir. Bu durumda klozetin sökülmesi ve tıkanıklığı yaratan maddenin alınması gerekir. Elbette bu yöntem, diğerlerine göre zahmetli bir yöntemdir ve çalışma süresini de uzatmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için, kullanıcıların klozete katı atıklar atmamaları, ileride ortaya çıkabilecek problemleri büyük ölçüde engelleyecektir.

Boru tıkanıklıklarının açılmasında çağırılacak servisin, uzman personellerle çalıştığından ve modern teknikleri kullanan araçlara sahip olduğundan emin olmak gerekir. Çağdaş bir servisle, boru tıkanıklıklarının onarılması son derece basit ve hızlı bir işlemdir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ