Boru Tıkanıklığı Kanal Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Boru Tıkanıklığı Kanal Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açılır 14 Aralık 2015

Boru Tıkanıklığı Kanal Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açılır

Boru tıkanıklığı kanal tıkanıklığı kırmadan nasıl açılır türünde sorular herkesin zaman zaman karşılaştığı sorulardır. Bu tür soruların cevabını size en iyi şekilde verebilecek olan lagar temizliği yapan firmalar olacaktır. Bu firmalar her türlü lögar temizliği hizmetini istediğiniz takdirde size sunarlar. Lögar tıkanıklığı neden olur diye sorulduğunda bu soruya şöyle cevap verebiliriz.

  1. Lögarlara gelen tuvalet kağıdı, bez gibi parçaların zamanla borularda birikerek boruyu tıkamaları boruların tıkanıklığına sebep olabilir.
  2. Lögarlarda bulunan boruların plastik değil de künk denilen betondan olması ve bunları kırılması sonucu içeriye dolan kum ve toprağın boruları tıkaması sonucu boruların tıkanması mümkündür.
  3. Lögarlardaki boruları plastik olması ve bunların kırılma veya patlamasıyla kum veya toprağın borulara dolması sonucu borular tıkanabilir.
  4. Bakımı yapılmayan lagarların zaman içinde ek yerlerinde olan deformasyon ile deliklerin açılması sonucu buralardan kum ve toprak dolması sonucu tıkanabilir.

Bu tür sorunlar oluştuğunda boru tıkanıklığı kanal tıkanıklığı kırmadan nasıl açılır sorusu gündeme gelir. Bu durumda bir lögar temizliği yapan firmayla kontak kurmak gerekir. Bu firma geldiğinde lögarlarınızı görüp tıkanıklığın nerede olduğunu tespit etmek isteyeceklerdir. Bunun için en güzel yol kameralı sistemle lögarların incelenmesi boruların gözden geçirilmesi sonucu tıkanıklığını nerede olduğu ve neden tıkanıklığın yaşandığı anlaşılır. İşte burada şu soru aklımıza takılabilir. Boru tıkanıklığı kanal tıkanıklığı kırmadan nasıl açılır dendiğinde eğer borularda veya kanallarda kırık dolayısıyla bir tıkanma mevcutsa mutlaka kırma veya kazma yoluyla borunun ortaya çıkarılıp borunun değiştirilmesi gerekilmektedir. Ancak tıkalı olan boru veya kanallarda kırılma veya delinme yoksa o zaman kırmadan tamir yoluna bakılabilir. Bunun için tıkanıklığın neden meydana geldiğini bilmemiz gerekir. Eğer tuvaletlerden atılan ve boruları veya kanalları tıkayan bir cisimse yapılacak olan borulara tazyikli su vererek tıkanıklığı açmak olacaktır. Eğer bu şekilde açılmazsa kameralı sistemin ucuna delici veya kesici bir alet takarak tıkanıklık açılmaya çalışılır. Büyük bir ihtimalle de bu yolla tıkanıklık açılır. Böylece kırmadan tıkanıklık açılır ve bütün uğraşlar boşa gitmemiş olur.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ