Boru Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Boru Tıkanıklığı Açma 9 Aralık 2015

Boru Tıkanıklığı Açma

Boru tıkanıklığı açma işlemlerinde iki farklı çalışma şekli bulunmaktadır. Bu çalışma şekillerinden biri cihaz sistemleri ile yapılan çalışmalar olurken diğer ise cihaz sistemleri kullanmadan yapılan çalışmalardır. Fakat önceden belirtmekte yarar var ki tıkanıklık açma işlemlerinde en kaliteli ve garantili işlemler sadece cihaz sistemleri ile yapılacak olan işlemlerde olacaktır. Cihaz sistemleri ile yapılacak olan boru tıkanıklığı açma işlemlerinde kırma dökme olmayacağı gibi işlemler çok kısa çalışma zamanlarında son bulacak ve yapılan işlemlerde uzun süreli garanti sağlanmış olacaktır. Üstelik bu işlemlerin son derece kısa sürmesi nedeniyle de işlem ücretleri çok uygun rakamlara denk gelecektir.

Kırmadan Dökmeden Boru Tıkanıklığı açma İşlemleri

  • Boru tıkanıklığı açma işlemlerinde yapılacak olan ilk işlem kameralı görüntüleme sistemleri ile gider borularının içlerinden görüntü alınması olacaktır. Bu sayede tıkanıklığın hangi maddelerden oluştuğu ve nasıl bir çalışma yöntemi ile bu maddelerin yok edileceği belirlenmektedir.
  • Tıkanıklık açma işlemlerinde diğer işlem sırasında ise robotlar devreye girecektir. Yüksek işlem kapasitelerine sahip olan ve son derece kaliteli bir işlem sunacak olan tıkanıklık açma robotları boruların içindeki tüm pislikleri en ufak parçalara bölecek ve borulardan geçmesini sağlayacaktır.
  • Tıkanıklığı açma işlemlerinde son çalışma ise tazyikli su makineleri ile boruların içlerinin yıkanması olacaktır. Bu işlem sayesinde de borulara yapışmış olan artık pislikler ve boru yüzeylerindeki yağlanmalar giderilmiş olacaktır.

Cihaz Sistemleri Olan İşlemlerde Yüksek Kalite ve Garanti Bulunmaktadır

Boru tıkanıklığı açma işlemlerinde cihazlı sistemler ile yapılan işlemlerin dışında cihaz sistemleri olmadan yapılacak işlemlerde ise çengelli demir çubuklar ve pompalar kullanılmaktadır. Fakat bu aletler ile yapılacak olan işlemlerde istenen verim alınamayacağı gibi borulara da oldukça zarar verilecektir. Gerekli teknolojik alt yapıyı sağlayamayan tesisat firmalarının boru tıkanıklığı açma işlemlerinde kullandığı bu demir çubuklar boruların delinmesine ve yıpranmasına neden olmaktadır. Pompa işlemleri ile tıkanıklık açılması sırasında ise boruların içindeki pislikler daha çok birbirine sıkışır ve sertlik kazanırlar. Bu sert cisimler borulara baskı uygulayarak boruların patlamasına neden olur ve son derece de büyük masraflı bir tesisat arızasının ortaya çıkmasına neden olur.

”Boru Tıkanıklığı Açma”

Boru tıkanıklığı açma nasıl yapılır? Boru tıkanıklığı için kullanılan yöntemler nelerdir? boru tıkanıklığı hangi makineler kullanılır? Bu soruların hepsi uzun yılların deneyimiyle sizlere veriyoruz.

Boru Tıkanıklığı Neden Kaynaklanır?

Bilindiği üzere mutfak, banyo, tuvaletlere kullanılan PVC borular uzun ömürlüdür. Öyle basit şeylerle tıkanmaz, öyle basit şeylerle kırılmaz. Hele günümüz teknolojisi ile üretilen 3.2’lik boruların üzerinden tank geçse kırılmaz. Ama ne insanlarımız ne yapıp yapıyor bu boruları tıkıyor. Kadın pedi atanlar mı ararsınız, kesilen saçlarını buraya dökenler mi ararsınız her şeyi boruların içine gönderiyorlar. Az su dökülmesiyle birlikte bu şeyler zamanla boruların tıkanmasına neden oluyor.

Tıkalı Borular Nasıl Açılır?

Tıkalı boruların açılması işlemi özel robotlar ve kameralı makinelerle yapılabilmektedir. Akustik ses dinleme cihazları da en çok kullandığımız makinelerdendir. Bu makineleri borunun içine saldığımızda tıkalı yerleri noktasal olarak tespit ediyor. Hatta kameralı makinemiz tıkanıklığın neden olduğu şeyleri bile bize gösteriyor. Özel aparatlarla bu tıkanıklığı açıyoruz. Tüm işlerimizi Star Tesisat firması güvencesiyle yapıyoruz.

Boru Tıkanıklığı Açma Kırmadan

Evlerinizde veya işyerlerinizde bulunan pis su gider borularında veya temiz suyun geldiği borularda tıkanmalar yaşanabilir. Borunun tıkanıklığını bulmak ise uzman ekiplerin işidir. Boru tıkanıklığı uzman kişiler tarafından yapıldığında sorun yaşanmaz. Eviniz inşaat şantiyesine dönsün istemiyorsanız tıkanıklığı kırmadan yapan kişiler bulmalısınız. Boru Tıkanıklığı Açma işi herkes tarafından yapılabilir. Önemli olan ise boruyu açacak kişinin ne kadar titizlikle çalıştığıdır. Bunun için kullandığı cihazların çok iyi olması ve kendisinde deneyimli olması gerekir.

Boru Tıkanıklarında Kırma Olur Mu?

Robot yöntemi kullanan tesisatçılar bulmanız ve işinizi bu firmalara yaptırmanız gerekir. Kamera ile tıkanık yer kolayca bulunur ve robotlar devreye sokularak tıkanıklar açılabilir. Kırma işleminin borular boyu devam ettirilerek yapılan zamanlar geride kalsa da hala bu işi böyle yapan kişilerde yok değildir. Boru Tıkanıklığı Açılması işi için deneyimli kişilere ihtiyaç duyulacaktır. Star Tesisat firması bu işi robot sistemler sayesinde yapabilen ender firmalardan birisidir. Boruların ne kadar tıkalı olduğu robot cihazlarla sorun değildir ve hemen halledilebilecek kadar kolaydır.

Boru Tıkanıklığı Açma İşlemleri

Evlerde, iş yerlerinde ve kapalı tüm mekanlarda tesisatlar borular aracılığı ile kurulmaktadır. Su tesisatlarının kullanımına bağlı olarak bazı dönemlerde bu borularda tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Bu tıkanıklıkların açılmasında genellikle kişiler bazı firmalara başvurmaktadır. Firmamız da sizlere boru tıkanıklığı açma ve diğer tüm tesisat problemlerinizde hizmet vermekte olan bir firmadır.

Firmamız İle İletişim

Herhangi bir tesisat problemi ile karşı karşıya geldiğinizde hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlere hızlı ve profesyonel bir şekilde teknik destek hizmeti sunmaktadır. Bizden alacağınız hizmet ile boru tıkanmalarınız ya da diğer tesisat sorunlarınız kolay ve pratik bir şekilde ortadan kalkacak ve evinizde fayansları kırma ya da benzer bir problem oluşmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ