Boru Hattı Görüntülemesi Yer Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Boru Hattı Görüntülemesi Yer Tespiti 14 Aralık 2015

Boru Hattı Görüntülemesi Yer Tespiti

Boru hattı görüntülemesi yer tespiti yapmak için sitelerde veya evlerde, daha doğrusu lagarların olduğu her bölgede bu işlem yapılabilir. Eğer özellikle evimizde veya sitemizde, işyerimizin olduğu yerde alt yapı da dediğimiz tuvaletlerin atıkları ve evimizdeki pis su giderlerinin aktığı lögar da denilen altyapıda bazen arızalar çıkabilir. Bunlar ya tıkanma sonucu olur, ya da boruların kırılması, delinmesiyle meydana gelebilir. Bu durumda boru hattı görüntülemesi yer tespiti ile arızalı bölümün tespit edilmesi gerekir. Bu tespit nasıl yapılır diye sorulursa:

  1. Önce firmalara alt yapısında sorun olan bir sitenin, iş merkezinin veya şahsın müracaat etmesi gerekir.
  2. Müracaat sonrası firma uzman ekiplerini, boruların inceleneceği alana kullanacakları makine ve cihazlarla birlikte gönderirler.
  3. Tıkanıklığın olduğu kanalın daha önce tazyikli su ile temizlenip temizlenmediği sorulur. Eğer temizlendi ise yakın zamanda bu işlemin yapılıp yapılmadığı sorulur.
  4. Alınan cevapta kısa zaman zarfında tıkalı olan boru tazyikli su ile yıkandıysa boruda bir sorun olduğu düşünülür. Gerçi uzun süre tazyikli su ile temizlenmediyse bile boruların kameralı sistemle kontrol edilmesi gerekir.
  5. Aslında her dört, beş senede bu tetkiki yaptırıp alt yapı sisteminin tadilatının yapılması gerekir.
  6. Borulara kameralı sistem salındıktan sonra eğer varsa kırık veya patlak yer tespit edilir.
  7. Daha sonra alt yapıyı yapacak ekiplere gerekli direktifleri veren tetkik ekibi ayrılır.
  8. Alt yapı arızasını yapacak olan ekip de kamerayla tespit edilen kırık veya patlağı tamir eder.

Sık sık alt yapımızdaki borular tıkanıyor diyerek bütün alt yapıyı tekrar yapmak çok maliyetli olacaktır. Bunun yerine boru hattı görüntülemesi yer tespiti ile kameralı sistemle bütün alt yapı kontrol edilerek arızalı, kırık veya patlak bölüm varsa tamiri yoluna gidilirse daha az maliyetle bu iş yapılmış olacaktır. Ancak borularda tıkanıklık veya komple alt yapının kameralı sistemle kontrolünü yaptırırsanız en azından gere teperek evimizin de pislik içinde kalmasının önünü almış oluruz. Kameralı sistemle alt yapıyı kontrol ettirme en az dört, beş senede bir tekrarlanmalıdır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ