Bilgisayar ile Su Kaçağı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Bilgisayar ile Su Kaçağı Tespiti 14 Aralık 2015

Bilgisayar ile Su Kaçağı Tespiti

Bilgisayar ile su kaçağı tespiti artık çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Eski zamanlarda su kaçağından şüphelendiğimiz bölgelerin tamamını kırıyor ve neredeyse tüm boruları değiştirmek zorunda kalıyorduk. Bu da oldukça masrafa ve zahmete sebep oluyor, bizi mutsuz ve huzursuz ediyordu. Gelişmiş ve değişen teknolojinin bizlere getirdiği bilgi birikimi sayesinde artık bu tarz eski yöntemlere gerek kalmamakta, hızlı ve kolay çözümler bulunmaktadır.

Bilgisayar ile su kaçağı tespiti avantajları şu şekildedir:

Bilgisayar ile su kaçağı tespiti yapan birçok kuruluş vardır. Bu kuruluşlar her daim ileri teknolojik aletlerle işlerini yaparlar ve ev sahibine masraf çıkarmaktan imtina ederler. Bu kişilerin kullandığı makineler oldukça hassastır ve kesin, doğru sorun tespiti için kullanılırlar. Bu makinelerde görüntülü sorun tespit algılayıcılar bulunmaktadır. Görüntülü özelliğe sahip makine borusu, tıkanıklığın şüphelenildiği boruya sokularak tıkanıklığın sebebine ulaşmayı sağlar. Ulaşılan tıkanıklık sebebi ise, türüne göre çözüm seçenekleriyle elimine edilir. Görüntülü özelliğe sahip aletler çok hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple daha dar olan temiz su borularında kullanılamazlar. Zira kullanıldığında, görüntülü kolun temiz su borusunun dar dönüş yerlerinden geri çıkması zordur, bazen çıkamayabilir ya da çıkarken kullanılamaz hale gelebilir. Bu sebeple bu makineleri, temiz su borularında kullanmaya hiçbir kuruluş yanaşmamaktadır. Fakat temiz su borusundan farklı bir yapıya sahip olan atık pis su borusunda görüntülü bilgisayar ile su kaçağı tespiti her daim yapılmaktadır. Çünkü atık pis su gider boruları geniş bir yapıya sahiptir ve dönüşleri de temiz su borularının dar dönüşleri gibi değildir, genişliği sebebiyle çok keskin dönüşleri bulunmamaktadır.

Bilgisayar ile su kaçağı tespiti çok büyük bir kolaylık olsa da bu iş muhakkak profesyonel kişilerce uygulanmalıdır. Zira görüntülü alet kullanılsa da, kaçağa dair makinenin verdiği bilgiyi de anlayabilmek gereklidir. Ayrıca temiz ve kirli su borularını ayırt etmeden kullanan deneyimsiz bir görevli hem alete zarar verir hem de buna bağlı olarak sorunun çözümünü geciktirir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ