Beko Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Beko Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Beko Kombi Suyu Isıtmıyor

Beko kombi suyu ısıtmıyor durumlarında öncelikle diğer alanlar kontrol edilmelidir. Kombi suyu ısıtmadığı halde peteklere sıcaklık verip ocağın yanmasını sağlıyorsa sadece su ısıtma sorununda da problem var demektir. Bazı durumlarda kombi arızalarında hiçbir şekilde kombiden işlev alınamamaktadır. Bu gibi durumlarda yapılması gereken ilk işlem profesyonel hizmet veren tesisat firmalarından yardım alınmalıdır. Fakat bu yardımdan önce ilk olarak kombi basınç ayarları kontrol edilebilir. Eğer 1,5 bar basıncın altında bir su basıncı var ise kesinlikle kombiye su basılmalı ve ondan sonra sıcak suyun akıp akmadığına bakılmalıdır. Bu işlemin ardından hala Beko kombi suyu ısıtmıyor ise teknik destek alınabilir.

  • Beko kombi suyu ısıtmıyor durumlarında bakılması gereken ilk nokta tesisat sistemlerinde kaçak olup olmadığıdır. Termal kameralar ile doğal gaz borularının geçtiği her nokta taranacak ve kaçak olan yerlerin onarımı ile sıcak su akışı sağlanacaktır.
  • Eğer tesisatta kaçak yoksa o zaman sorun kesinlikle kombinin iç aksamında olmuş demektir. Bunun için teknik ekip öncelikle kombinin sıcak su sağlayan sistemlerini kontrol edecektir.

Kombi Basıncı 1,5 Bar Basıncının Altında Olmamalıdır

Beko kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında kombinin iç parçalarından tribün kontrolü yapılacaktır. Bu alanda bir sıkıntı varsa su akışı sağlanamaz. Bu yüzden en çok sorun yaratan tribüne bakılır ve sorun giderilmeye çalışır. Eğer burada sorun yoksa kombinin kontrol panelinde bulunan su akış vanası ve sıcak su sağlayan pompaların bakımı ve tamiri gerçekleştirilerek sorun çözülmeye çalışılacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ