Beko Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Beko Kombi Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Beko Kombi Isıtmıyor

Beko kombi ısıtmıyor durumlarında öncelikle kombi bakımlarının yaptırılması gerekir. Kombiler hem yaz aylarında hem de kış aylarında durmadan çalışan ve sürekli olarak işlem giren cihazlardır. Bu yüzden de periyodik olarak kombi bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kombi bakım işlemlerinde kombinin hava filtreleri temizlenir eğer çok eskimiş ise bu filtreler değiştirilir. Kombi bacalarında biriken pislik kalıntıları giderilir. Kombi içerisinde oluşan ve kombinin bileşenlerinin çalışmasına engel olan her türlü arıza ve kirlilik olayı giderilir ve Beko kombi ısıtmıyor gibi bir sorun ortadan kaldırılmış olur.

  • Kombi bakımları yapıldıktan sonra hala Beko kombi ısıtmıyor gibi bir durum söz konusu değildir. Kombi işlevini tam olarak yerine getirir. Fakat ısınma problemi devam ediyorsa bu sefer sorun peteklerde aranacaktır.
  • Çünkü kombiden aldığı ısı değerlerini ortama yayan peteklerdir. Peteklerin her iki yılda bir profesyonel bir tesisat firması tarafından temizlenmesi gerekir. Eğer temizleme işlemleri yapılmazsa ortamdaki ısınma düşük olacaktır.

Kombi Bakımı Ve Petek Temizliği Daha Kaliteli Isınma Sağlar

Beko kombi ısıtmıyor sorunlarında bakılması gereken yerlerden olan peteklerin içinde kir ve kireç birikintileri çok fazla olacaktır. Bu kir ve kireç birikintileri kombiden gelecek olan ısıları alamayacak ve ortama yayamayacaktır. Bu durum sonucunda da ısınma problemleri oluşacaktır. Petek yıkama  makineleri ve kimyasal petek temizleme ilaçları ile peteklerin içindeki bu kirlilikler ortadan kaldırıldıktan sonra peteklerin ısınma kalitelerinde % 50 oranında artış sağlanmış olacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ