Baymak Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Baymak Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Baymak Kombi Suyu Isıtmıyor

Baymak kombi suyu ısıtmıyor gibi bir durumda yapılması gereken ilk işlem kombinin ateşleme sistemlerinin doğru olarak çalıştığından emin olunmalıdır. Eğer kombiye gaz akışı sağlanıyor ve elektrikleme sisteminde de bir problem yoksa ve kombi suyu ısıtmıyorsa o zaman su basıncına dikkat edilmelidir. Baymak kombi suyu ısıtmıyor gibi bir durumda bu işlemlerinden ardından direkt olarak kombinin su basıncına bakılmalıdır. 1,5 bar basıncın altında kalan su basınçlarında su ısınmayacaktır. Eğer böyle bir sorun varsa su basıncı yükseltilmesi için kombiye su basmak gerekir. Bunu kombinin altında bulunan vanadan kolayca yapabilirsiniz.

  • Baymak kombi suyu ısıtmıyor ise ve bu yukarıdaki tüm çalışmalar yapılmışsa o zaman sorun kombinin iç parçalarında olacaktır. Yani kombinin su ısıtma sistemlerinde problem var demektir. Bunun için de profesyonel yardım şarttır.
  • Kombi suyu ısıtmıyor sorununda sorunu çözmek için işlem uygulayacak olan firma öncelikle kombinin bakımını yapacaktır. Kombinin bacası uzun süredir temizlenmemişse kesinlikle çalışma performansı düşecektir. Hava filtresi ve havalandırma bacasında da sorun yoksa o zaman iç parçalarında arıza meydana gelmiş demektir.

Kombi Suyu Isıtmıyorsa Kesinlikle Profesyonel Yardım alınmalıdır

Baymak kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında kombinin tribününe bakılacaktır. Suyu ısıtmada işlev gören bu tribünde herhangi bir sıkıntı varsa ya değişim olacaktır ya da onarım işlemi uygulanacaktır. Bu alanlar dışından kombinin ntc, petc, akış şalteri, üç yollu vanası gibi parçalar da kontrolden geçecek ve sorunlu parçaların değişimi ile problem halledilmiş olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ