Baymak Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Baymak Kombi Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Baymak Kombi Isıtmıyor

Baymak kombi ısıtmıyor gibi bir durumla karşılaşıldığı zaman öncelikle sorunu kombide aramak gerekir. Fakat asıl ısınmama problemi başka yerde gizlidir. Öncelikle kombinin enerji sağlaması ile evin metrekare orantısının iyi seçilmesi gerekir. Kombinin ısı değerleri yeterince güçlü olması demek daha büyük ortamları da rahatça ısıtacağı ve Baymak kombi ısıtmıyor gibi bir sorunu ortadan kaldıracaktır. Bu durumun ardından ise kombinin bakımının düzenli olarak yaptırılması gerekir. Yani kombi bacalarının, hava filtresinin ve çalışmasında etkili olan sistemlerin yıllık bakımları yapılması gerekmektedir. Bu bakımlar yapıldıktan sonra da Baymak kombi ısıtmıyor gibi bir problemle karşılaşılırsa o zaman ısınma sorununun ana kaynağı olan peteklere bakılmalıdır.

  • Doğal gaz peteklerinde 2 yılı aşkın süredir temizlik işlemlerinin yapılmaması demek ısı kalitesinin düşeceği anlamına gelecektir. Yaşanan bu ısı kayıplarında ise büyük maddi kayıplar aynı zamanda doğalgaz sistemlerinde onarılması güç arızalar ortaya çıkacaktır.
  • Peteklerin alt bölgelerinde bulunan kayaç parçaları birikintileri ve balçıklar peteklerin bu bölgelerinde direnç gösterecek ve bu direnç sonucunda da kombiden gelen sıcaklıklar petek bünyesinde yayılmayacaktır.

Ortamı Isıtan Kombi Değil Peteklerdir

Peteklerde ısı dağılımının düzgün olmaması ve gerekli ısı kalitesinin yakalanamaması sonucunda ise direkt olarak Baymak kombi ısıtmıyor gibi bir düşünce ortaya çıkacaktır. Fakat bu düşünce son derece yanlış bir saptama olacaktır. Yapılacak olan petek temizleme işlemlerinden sonra ortamdaki ısı artışı net olarak fark edilecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ