Baykan Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Baykan Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Baykan Kombi Suyu Isıtmıyor

Baykan kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında bakılması gereken ilk nokta kombinin su basıncı ayarlardır. Kombi su basıncı 1,5 bar altında kaldığı zaman kombi suyu ısıtmayacak ve musluklara ulaştıramayacaktır. Basınç düşüklüğünden uygulanması gereken işlem ise kombinin altında bulunan su basma vanasının sağa doğru çevrilmesi ve bu şekilde kombiye su basılmasıdır. Bu işlem yapıldıktan sonra da Baykan kombi suyu ısıtmıyor sorunları yaşanırsa, bu sefer kişilerin yapabileceği bir şey yoktur ve teknik desteğe ihtiyaç vardır. Çünkü sorunlar genellikle ya kombinin iç parçalarında meydana gelmiş demektir ya da doğal gaz tesisat sistemlerinde sorun oluşmuş olabilir.

  • Baykan kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında işlem uygulayan firma öncelikle su kaçağı tespiti işlemleri yapacaktır. Doğal gaz tesisatlarında meydana gelen su kaçağı problemlerinde sular sürekli azalacak ve kombinin basınç seviyeleri ayarlanamayacaktır. Bu durum sonucunda da kombi işlev göremez hale gelecektir. Doğal gaz sistemlerindeki su kaçağı problemleri kırmadan dökmeden halledilmektedir.
  • Kombinin sıcak su vermemesindeki diğer bir sorun ise kombinin bakımsızlığından kaynaklanacaktır. Sıcak su pompalama parçalarında ve tribünlerinde meydana gelmiş olan kireçlemeler ve tıkanıklıklar bu tarz sorunlara yol açmaktadır.

Kombi Suyu Bakım Yapılmadığı İçin Isıtmaz

Baykan kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında yapılması gereken diğer bir çalışma yöntemi ise kombinin su akış şalteri, üç yollu vana ve plaka eşanjörü gibi parçalarına bakılmasıdır. Bu parçalar da sürekli çalışmalardan dolayı ve bakımsızlıktan dolayı yıpranan ve işlem gücü kaybeden parçalardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ